Zavrieť

Porady

RZZP + pol roka praca v Nemecku

Poprosim poradit. Clovek pracoval do augusta 2007 v Nemecku, na Slovensku nebol poisteny. Bol poisteny len v poistovni v Nemecku. Potom sa vratil na Slovensko a prijmy druheho pol roka mal vsetky nad 51822,-. Musi si takyto clovek podavat RZZP? Ked ano, ako sa v takomto pripade postupuje? Predpokladam ze pot.o prijme pre ucely RZZP mu v Nemecku nedaju. Dakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Predpokladám, že ide o zamestnanca. Keďže príjmy zo zamestnania vyššie ako mesačný max.VZ, t.j. 51822 nemal počas všetkých 12-tich mesiacov roku 2007, ale iba počas 6-tich mesiacov, je povinný podať RZZP, prípadne ak spĺňa ostatné podmienky, môže požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZZP.

    Pre RZZP sa neberú do úvahy príjmy dosiahnuté v zahraničí. RZZP sa podáva iba z príjmov dosiahnutých na Slovensku.

    Claira je offline (nepripojený) Claira

    Claira
    A nedalo by sa spravit nieco take ze z nedoplatku ktory vznikne takemuto zamestnancovi odpocitat vysku poistneho ktore bolo zaplatene v Nemecku? Nie je taka nejaka vynimka?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nie je žiadna výnimka, jeho odvody do zdrav. systému Nemecka sa nemôžu započítať na Slovensku s prípadným nedoplatkom vzniknutom v SR.
    Lebo výsledok jeho RZZP bude nedoplatok.

    jjoe je offline (nepripojený) jjoe

    jjoe
    Dobry den, prosim vas ako mam podat RZZP a musim vobec? >>> 2 mesiace som bol zamestnany v SR a potom 10 v CR. Prijem v SR som mal len okolo 25 000 spolu za 2 mesiace. Asi 2 mesiace som bol aj vedeny na Slovensku ako Podriadeny sprostredkovatel poistenia (mal som ico ale nebol som zivnostnik) ale bez prijmu z tejto cinnosti. Dakujem vopred.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    To je trochu zložitejšie- ako sprostredkovateľ si pre ZP považovaný za SZČO bez ohľadu na príjem. Tie 2 mesiace sprostredkovania boli v tom istom období ako zamestnanie ? Počas zamestnania v ČR si sa odhlásil zo slovenskej ZP?

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Mam podobny pripad. Zamestnanec bol do 31.8.2007 v zahranici a potom bol zamestnany u nas, nepresiahol ani jeden mesiac 51822 Sk. Musi robit RZZP ?

    Dakujem

    Marta

    jjoe je offline (nepripojený) jjoe

    jjoe
    Ano. Presne mi vychadza na den. K poslednemu dnu na SR som sa odhlasil z poistovne a na druhy den (prvy marcovy) som sa prihlasil v CR. Ako sprostredkovatel poistenia som bol vedeny do 4.1.v registri Narodnej banky ale odhlaseny z danoveho uradu som bol 20.2. (za meskanie oznamenia som platil pokutu dan. uradu). A kedze zijem stale v CR nevidim dovod to podavat (a hlavne to budem mat zlozite). Ako to vidite? Dakujem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keďže do 4.1. si bol považovaný za SZČO na Slovensku, musíš podať RZZP. Vyjde tlačivo X+XA+XB.

    jjoe je offline (nepripojený) jjoe

    jjoe
    Prosim vas, to rocne zuctovanie podavam na akom urade presne (s kym to mam riesit) a mam to podat do 30.6.? Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.