Zavrieť

Porady

Sedenie dieťata v predu vozidla

ahojte, nevedela som, kam to mám dať, ale možno sa tu nájde niekto , kto mi poradí, môže sa v predu v aute prepravovať dieťa na sedačke veďľa vodiča? ak má auto len jednu radu sedadiel vpredu - Renolt Trafic?
prosím poradte...
pretože vyhlášku o tom neviem nájsť a mám rozporuplné odpovede. Oli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    linko1 Pozri príspevok
    ahojte, nevedela som, kam to mám dať, ale možno sa tu nájde niekto , kto mi poradí, môže sa v predu v aute prepravovať dieťa na sedačke veďľa vodiča? ak má auto len jednu radu sedadiel vpredu - Renolt Trafic?
    prosím poradte...
    pretože vyhlášku o tom neviem nájsť a mám rozporuplné odpovede. Oli
    Preprava detí na predných sedadlách nie je zakázaná za použitia autosedačky.

    Bližšie viď 554/2006 Z.z. a 315/1996 Z.z, prípadne i
    http://drahovsky.blog.sme.sk/c/97387...m-clankov-2007

    .... ale pretože ako vo všetkých našich zákonoch je to tak i tak, pozri i
    http://drahovsky.blog.sme.sk/c/12816...hu-zakona.html
    Naposledy upravil Stefan2005 : 26.05.08 at 19:29 Dôvod: doplnenie

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    [/quote]
    tak dúfam, že to nebude problém, lebo som sa informovala aj u známych aj na polícii a jeden ti povie tak druhý tak...
    asi si budem nosiť vytlačený zákon na papieriku a keby dačo tak im to ukážem
    ach bože banánová republika

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    tak dúfam, že to nebude problém, lebo som sa informovala aj u známych aj na polícii a jeden ti povie tak druhý tak...
    asi si budem nosiť vytlačený zákon na papieriku a keby dačo tak im to ukážem
    ach bože banánová republika[/quote]

    Ak spravis sucasne aj nejaky drobny priestupok, za ktory ta budu moct policajti malicko pokutovat, tak nebude problem. Ak ta ale zastavia aby zarobili a nebudu moct najst nic ine, tak ti asi ani papierik v ruke nepomoze.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    to s tým " papierikom" bolo myslené len tak zo žartu, pretože fakt neviem, ako je možné , že jeden policajt ti povie tak a druhý tak, ako si to mám overiť, ktorá odpoved platí a na čo sa mám vlastne odvolať a čo robiť v takom prípade ak si to policajt nedá vysvetliť , že dieťa môže ak je v sedače sedieť vedľa vodiča normálne v smere jazdy a ja sedím na tretej sedačke? a podotýkam, že viac miest v aute nie je, kam by sa dieťa dalo umiestniť...

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ešte niečo: ak je pred tou sedačkou airbag, musí byť vypínateľný a pri prevoze dieťaťa vypnutý !

    Sedenie dieťata v predu vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.