Zavrieť

Porady

volno svadba

Zdravim, rada by som sa spytala otazku ohladom poskytnuteho volna na vlastnu svadbu. Ak ma zamestnanec svadbu ktora sa kona v sobotu, pracovny tyzden ma od podnelka do piatka a berie si od stredy dovolenku moze jeden den dovolenky byt poskytnuty ako volno podla zakonnika prace § 141 odstavec 2 alebo 3 ako den volna s nahradou mzdy? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Ano, musi o to pisomne požiadať zamestnávateľa a na ten den si nemá vypísať dovolenkový lístok.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    amzlerova Pozri príspevok
    Zdravim, rada by som sa spytala otazku ohladom poskytnuteho volna na vlastnu svadbu. Ak ma zamestnanec svadbu ktora sa kona v sobotu, pracovny tyzden ma od podnelka do piatka a berie si od stredy dovolenku moze jeden den dovolenky byt poskytnuty ako volno podla zakonnika prace § 141 odstavec 2 alebo 3 ako den volna s nahradou mzdy? Dakujem
    Voľno bez náhrady mzdy. S náhradou by mohol mať iba vtedy, keby mali sobáš v piatok.
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 27.05.08 at 05:18

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    amzlerova Pozri príspevok
    Zdravim, rada by som sa spytala otazku ohladom poskytnuteho volna na vlastnu svadbu. Ak ma zamestnanec svadbu ktora sa kona v sobotu, pracovny tyzden ma od podnelka do piatka a berie si od stredy dovolenku moze jeden den dovolenky byt poskytnuty ako volno podla zakonnika prace § 141 odstavec 2 alebo 3 ako den volna s nahradou mzdy? Dakujem
    § 141 odst.2 písm.e
    svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca A kedže je svadba mimo pracovného dňa, nie je nárok na náhradu.

    amzlerova je offline (nepripojený) amzlerova

    amzlerova
    No tak teraz neviem ano alebo nie, v bode 2 je napisane ze to volno je na ucast na vlastnej svadbe a ucast bude v sobotu to je pravda ale v bode 3 je ze zamestnavatel moze poskytnut na vybavenie volno s nahradou mzdy ale to je na zamestnavatelovi ci preplatit alebo nie. Tak neviem ako to je v praxi ci je zvykom dat toto volno zamestnancovi a preplatit mu den.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    amzlerova Pozri príspevok
    No tak teraz neviem ano alebo nie, v bode 2 je napisane ze to volno je na ucast na vlastnej svadbe a ucast bude v sobotu to je pravda ale v bode 3 je ze zamestnavatel moze poskytnut na vybavenie volno s nahradou mzdy ale to je na zamestnavatelovi ci preplatit alebo nie. Tak neviem ako to je v praxi ci je zvykom dat toto volno zamestnancovi a preplatit mu den.
    Môžeš poskytnú voľno bez náhrady mzdy, keď majú sobáš v sobotu. Keby mali v piatok, tak voľno s náhradou mzdy.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    amzlerova Pozri príspevok
    No tak teraz neviem ano alebo nie, v bode 2 je napisane ze to volno je na ucast na vlastnej svadbe a ucast bude v sobotu to je pravda ale v bode 3 je ze zamestnavatel moze poskytnut na vybavenie volno s nahradou mzdy ale to je na zamestnavatelovi ci preplatit alebo nie. Tak neviem ako to je v praxi ci je zvykom dat toto volno zamestnancovi a preplatit mu den.
    V § 141 ods. 3 sa uvádza, že zamestnávateľ môže, teda nemusí. Takže je to na zamestnávateľovi, či poskytne zamestnancovi ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy. Neviem ako je to v praxi, od 1. 9. 2007 som sa s tým zatiaľ nestretla, ale samotná voľba aké pracovné voľno poskytne (či s náhradou alebo bez náhrady mzdy) ostáva na zamestnávateľovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.