Zavrieť

Porady

Ruže - asi metlovitosť?

Na jar sme kúpili ruže a jedna s nich začala namiesto pekných výhonkov na koncoch tvoriť zhluk krátkych výhonkov s malými lístočkami. Pozreli sme ju či náhodou výhonky sú nie ešte pre štepom ale nič také sme nezistili. Čo to môže byť?
ruze_m.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Žofka, keď myslíš divé výhonky tak čítaj tu : inak aj na mojich býva, ale odrežem hneď...

    Pri ružiach krížených z divých a záhradných odrôd vzniká divý výhonok, ktorý odoberá rastlinám šťavu a silu. Odlišuje sa od ostatných tým, že má svetlé a malé listy. Aj tŕne sú iné než u ušľachtilých odrôd. Tieto sa musia odstrániť na mieste, kde vyrastajú. Nájsť ho môžete i u kmienikových ruží - jeho vznik podporujú slnečné lúče.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nuž, pozerám na ten obrázok, ale mne sa zdá tá ruža "normálna".
    Je prirodzené, že ruža sa zastrihuje(3-5očko) , aby tvorila hustejší krík.
    Ale záleží aj od druhu. Vyššie a ťahavé sa rozvetvujú viac,ušlachtilé odrody sa majú zostrihávať napr. na 5 výhonov, aby živiny šli do jednotlivých kvetov.Ja by som na vašom mieste nechala ružu rásť(je to mladý krík) a tvarovala by som ju až na jeseň a potom na jar. Slabé výhony vystrihať a ponechať iba najpevnejšie.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    co s ruzovym krikom, ktory mi zacal tento rok vyhanat neskutocne vela bocnych planych vyhonkov od korena? da sa to nejako natrvalo vyriesit?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Chokma Pozri príspevok
    co s ruzovym krikom, ktory mi zacal tento rok vyhanat neskutocne vela bocnych planych vyhonkov od korena? da sa to nejako natrvalo vyriesit?
    Aky je stary krik?
    Ak sa ti to stalo pri mladom kriku,je mozne , ze je zasadeny moc hlboko.

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    praveze uz ma nejakych 10 rokov a nikdy to nerobil, len tento rok akoby sa zblaznil a zenie vselikolko vyhonov a aj daleko od pna, teda od korenov... neviem, ci staci zostrihnut nad zemou, vobec neviem ako sa dostanem uplne ku korenu, to musim rozkopat cely teren, ty kokso.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ..ja mám veľa ruží a nechápem prečo mi vyháňa iba pri jednej, ale práve dnes som si všimla, že jedna mi asi odchádza, ale výhonok divý má taký maličký...tak som to zlikvidovala...no samozr. nad zemou

    Ruže - asi metlovitosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.