Zavrieť

Porady

Darovanie pozemku

Dobry den,
potrebujem poradit pri darovani pozemku: otec zdedil pozemky po rodicoch, vlastnikmi su 4 bratia a kazdy ma ciastku po cca 2500 m2, vsetky pozemky, asi 9 parciel, je zapisanych v katastri na vsetkych styroch vlastnikov. Otec mi daruje 1000 m2 z jeho podielu. Pozemok, ktory budem mat siaha cez 3 parcely, z coho jedna je kompletna a z dvoch to bude len cast. Co vsetko potrebujem k tomuto ukonu? Suhlas ostatnych 3 bratov? Musim mat predtym urobeny geometricky plan o ktoru cast konkretne sa jedna, aby oni presne vedeli pri podpise? Ako mam dalej postupovat v pripade ich suhlasu?
Dakujem velmi pekne za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adradic je offline (nepripojený) adradic

    adradic
    Podľa mňa by ste si mali v prvom rade zabezpečiť súhlas všetkých vlastníkov, najlepšie písomný a overený, následne dať vyhotoviť geometrický plán, na ktorom bude vyčlenená Vaša nová parcela o výmere 1000 m2, prípadne si to dať geodetom aj vykolíkovať (platba navyše). Z osobnej skúsenosti viem, že veľa otázok mi zodpovedal geodet ešte predtým, ako začal vymeriavať - účel, najvhodnejší spôsob, rozsah - keďže budú dotknuté tri parcely a spolu je tam až 9 parciel.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - na vsetkych deviatych parceliach su styria spoluvlastnici, treba to chapat tak, ze kazdy milimeter, centimeter ..... pozemku je v spoluvlastnictve ich styroch
    - v takomto pripade bez geometrickeho planu sa neda darovat, ani inac nadobudnut konkretnych 1000 m2
    - geodeticka kancelaria vyhotovi geometricky plan a novy pozemok vytyci v terene, tomuto ukonu vsak musi prechadzat dohoda spoluvlastnikov, atd.
    - prajem vela uspechov pri vybavovani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.