Zavrieť

Porady

RZZP dôchodca + zamestnanec

Dobrý deň, prosím o radu v takomto prípade. Poberateľ starobného dôchodku je v čase od septembra do decembra 2007 zamestnaný na TPP, jeho príjmy v jednotlivých mesiacoch nepresiahlii 51.822.- Sk. Úhrn príjmov je však za tieto 4 mesiace 71.562.- Sk - teda prekročil limit 59.232.- Sk. Vyšlo mi, že je poviný podať ročné zúčtovanie na tlačive typ X, pretože toho času už nie je v zamestnaneckom pomere. Je to správne ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    avipe Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu v takomto prípade. Poberateľ starobného dôchodku je v čase od septembra do decembra 2007 zamestnaný na TPP, jeho príjmy v jednotlivých mesiacoch nepresiahlii 51.822.- Sk. Úhrn príjmov je však za tieto 4 mesiace 71.562.- Sk - teda prekročil limit 59.232.- Sk. Vyšlo mi, že je poviný podať ročné zúčtovanie na tlačive typ X, pretože toho času už nie je v zamestnaneckom pomere. Je to správne ? Ďakujem.
    pokiaľ počas doby zamestnania nepresiahol mesačne príjem 51 822 tak rzzp robiť nemusí. Preddavky predsa z príjmu platil

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Tiež som si myslela, len na stránke www.rzzp.sk som vyplnila pomocnú tabuľku a bola tam kolonka - ak ste boli osobou, za ktorú poistenie platil štát, čo poberateľ starobného dôchodku je, a mali ste príjem v roku 2007 vyšší ako 59.232 tak áno. Že by tam mali chybu ?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    avipe Pozri príspevok
    Tiež som si myslela, len na stránke www.rzzp.sk som vyplnila pomocnú tabuľku a bola tam kolonka - ak ste boli osobou, za ktorú poistenie platil štát, čo poberateľ starobného dôchodku je, a mali ste príjem v roku 2007 vyšší ako 59.232 tak áno. Že by tam mali chybu ?
    Pokiaľ bol zamestnancom a jeho mesačný príjem bol vyšší ako 4936 tak prestáva byť poistencom štátu

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Sorry, ale neviem čo to znamená v súvislosti s RZZP ?
    Nemusí teda podávať RZZP za 2007 ?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    avipe Pozri príspevok
    Sorry, ale neviem čo to znamená v súvislosti s RZZP ?
    Nemusí teda podávať RZZP za 2007 ?
    už som to písala vyššie vo svojej odpovedi. Nemusí podávať RZZP

    RZZP dôchodca + zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.