Zavrieť

Porady

Solbet - porobetón.

Zdravím všetkých poradákov.

Zaujímalo ma či má niekto z Vás skúsenosť s Polským porobetónom Solbet a hlavne aké. Jedná sa o biely porobetón obdoba Ytongu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladdrakul je offline (nepripojený) vladdrakul

    vladdrakul
    Nikto s poraďákov nevie nič bližšie o tomto druhu pórobetónu? Veľmi by mi pomohla nejaká informácia, ktorá nepochádza od samotného výrobcu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Mám jednu veľmi zlú skúsenosť s PL tehlami obdoba našeho PORFIXU ( šedé).Vystríham všetkých potencionálnych kupcov nekupujte to ani zadrarmo.Počas schnutia sa z toho začala vyplavovať soľ.
    Túto konkrétnu značku nepoznám.Ale v každom prípade si dajte obrovský pozor, Poliaci sú školený podvodníci.Ten materiál môže mať skryté vady , slabá pevnosť v tlaku, vysoká radioaktivita , nepresné rozmery atd.V Poľsku bol v posledných dvoch -troch rokoch stavebný boom takže ich stavebné materiály šli s cenou hore a už sa neoplatilo ich dovážať na Slovensko. Takže pri kúpe podozrivo lacných stavebných materiálov z PL treba mať oči na stopkách.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Obnovujem otázku v zadaní témy, nakoľko ma včera prehováral majiteľ stavebnín aby som staval zo SOLBETU že aj on má vlastný dom z toho postavený hr.42 obvodové múry.
    Ma niekto ešte skúsenosti so SOLBETOM?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    pivko Pozri príspevok
    Obnovujem otázku v zadaní témy, nakoľko ma včera prehováral majiteľ stavebnín aby som staval zo SOLBETU že aj on má vlastný dom z toho postavený hr.42 obvodové múry.
    Ma niekto ešte skúsenosti so SOLBETOM?
    Nikto z tohoto materialu nemá dom?
    Mame z toho vytiahnute mury, je to 300 mm, hustota je 550kg/m3
    tvarnice su tazke, ked zmoknu je to fuska.Inak v pohode. Aj ked Ytong je kvalitnejsi, rovnejsi, Solbet je OK za tu cenu. Prieckovky byvaju dost poskodene, lebo su prepravovane na lacnych jednorazovych paletach, ktore sa napr. nedaju zdvihnut z obycajnym rucnym vozikom. Solbet staci murovat na obycajny mrazuvzdorny kleber, 5mm spara, alebo na 2,5mm sparu ale tu uz treba pouzit hoblik na zarovnanie tvarnic. Tvarnice mavaju niekedy z jednej strany 2mm "vlnku", tu treba zrazit hoblikom. Bohvieko presne sme nemurovali. Tepelne mosty su vyriesene 150mm izolaciou zvonka. Pozri si prilohy. Na snimku 3729, v tom vedre je odpad z prveho dna murovania.

    Kupovali sme ho v Hlohovci, 900 tvarnic a kleber za 3500 €, icmarket.pl ma ceny aj v eurach, tam stoji Solbet optimal 500 šírka 300mm 2,77 €, takze este o cca tretinu menej.
    Naposledy upravil Ľuboš Holička : 13.02.10 at 18:52
    IMG_3724.jpg  
    IMG_3739.jpg  
    IMG_3729.jpg  
    1/1

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem ,ako to vyrábajú a skladujú v Poľsku ,výrobu som nevidel ,len pošpekulujem.
    Pórobetónová tvárnica sa vyrába, tak ,že sa pomieša piesok,voda ,vápno ,cement,+ AL prísada na" kysnutie".Potom sa to nareže vysuší na 50% a uskladní., a v tejto zvýraznenej vete vidím problém .Mokrý kváder s obsahom 50% vody v kombinácii minulotýždňovými mrazmi+ nábeh výroby.Ak Poľský súdruhovia nemajú potrebné skladovacie priestory ,ktoré zabránia tomu ,aby im tie kvádre pomrzli a vzhľadom na krátku dobu výroby tvárnice cca 5 min od naplnenia formy, až po paletovanie cement nevyzreje natoľko ,aby bol odolný voči mrazom presahujúcim -20°C.Čo môže mať veľký význam na kvalitu tvárnic.
    Takže ak to "švácali hlava-nehlava" aj v tých mrazoch a nemali to v krytom sklade , tak by som mal pri kúpe týchto tvárnic "oči na stopkách".
    Mrazy by nemali ovplyvnit kvalitu uskladnenych plynosilikatov - aj ked obsahuju cca 50% vody. Xella aj Porfix ma balene vyrobky v igelite vonku, predpokladam ze obsahuju aspon 30% vody. Erozia vplyvom opakovanych cyklov mrznutia by skorej mohla poskodit povrch tvarnic postupne sa budu drolit - otazka je kolko tych cyklov musi byt. Asi preto sa porobeton musi omietnut, aby rokmi nezvetraval.
    Potichu predpokladam ze vyroba betonovych vyrobkov hocikde - v tychto mrazoch - a mimo stavebnej sezony nebezi.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    je tam "zaujimava" cena, podla mna plati, nieco za nieco, vychadzaju o cca 50% lacncejsie ako nas biely porobeton, podla poslednych INFO, isla kvalita hore (ale kazdy predajca chvali svoje)

    sumo22 je offline (nepripojený) sumo22

    sumo22
    Ja mám dokončenú hrubú stvbu zo Solbetu a som spokojný ( majstrov som mal lepších ). Cena neporovnatelná, kvalita pri spracovaní výborná ( odpadu minimum ), balenie perfektné z 1440 ks bolo poškodených asi 5 ks. Palety v cene materiálu ( ešte k nim asi nedorazil mýtus paletového biznisu slovenských stavebnín ). Neviem ako sa ten materiál bude správať v budúcnosti ale zatial môžem len doporučiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.