Zavrieť

Porady

Choré jablone

Ahojte, zdravím všetkých.
Prosím o radu. Minulý rok zakúpené jablone začali tento rok schnúť - lístky po okrajoch. Nevieme, čo je to za chorobu. Prosím o radu - o akú chorobu ide a čím jablone ošetriť.
Vopred ďakujem a prajem pekný slnečný deň.
P5280005.jpg  
P5280004.jpg  
P5280002.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    Nepovazujem sa v tejto oblasti za odbornika, ale na tej poslednej fotke niesunahodou na spodnej strane listu vosky? Ak ano mozno staci postriekat proti zravemu hmyzu. Ale s istotou to netvrdim.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Vošky tam nie sú. Proti nim sme už striekali. Takto to ale vyzerá, že všetky pomaly ale iste vyschnú.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skús zobrať pár lístočkov,-k máte niekde v blízkosti nejaké malé súkromné záhradnícto,určite Ti budú vedieť presne poradiť.

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Vďaka, keby som si túto radu prečítala skôr, mohla som dnes už možno vedieť riešenie - dnes som totiž bola v záhradkárskych potrebách.
    No nič, prejdem sa tam ešte aj zajtra.
    Pekný večer všetkým.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Zuzana2 Pozri príspevok
    Ahojte, zdravím všetkých.
    Prosím o radu. Minulý rok zakúpené jablone začali tento rok schnúť - lístky po okrajoch. Nevieme, čo je to za chorobu. Prosím o radu - o akú chorobu ide a čím jablone ošetriť.
    Vopred ďakujem a prajem pekný slnečný deň.

    Z tých fotiek to vyzerá na roztoče

    voskomil je offline (nepripojený) voskomil

    voskomil
    ahoj, podla fotografii to nie su isto vosky ani roztoce. Okrajova nekroza na listoch byva bezna a nerob si z toho tazku hlavu. Podla rozsahu ako to vidim na fotografiach nejde o nic zavazne. Podla mojho nazoru ide o poskodenie slnecnym ziarenim, silne slnko v spojeni z nedostatocnou zalievkou moze sposobit nekrozu listov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.