Zavrieť

Porady

261 - na začiatku roka mínosový zostatok čo s tým?

Ahojte,

mám problém, preberám účtovníctvo po druhej účtovníčke, a zistila som, že na účte 261000 a 261100 jej zostali mínusové sumy.
A tak aj otvorila nový rok. Takže počiatočné stavy na účte 261 a ae: 261100-platba kartou, zostali mínusové sumy.
Prosím poraďte mi čo stým sa dá ešte vôbec robiť!!
Alebo nič. Dá sa to nejak opraviť?

S pozdravom

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barbie18 Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám problém, preberám účtovníctvo po druhej účtovníčke, a zistila som, že na účte 261000 a 261100 jej zostali mínusové sumy.
    A tak aj otvorila nový rok. Takže počiatočné stavy na účte 261 a ae: 261100-platba kartou, zostali mínusové sumy.
    Prosím poraďte mi čo stým sa dá ešte vôbec robiť!!
    Alebo nič. Dá sa to nejak opraviť?

    S pozdravom

    Lenka
    Ak platba bola realizovana, napr. 30.12 a odpísaná z účtu 03.01. tak je to v poriadku.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Na výpise z účtu (pri úbytku peňazí) si úbytok kam zaúčtovala?
    Lebo tam malo byť: 261/221

    barbie18 je offline (nepripojený) barbie18

    barbie18
    Takže už som zistila, na konci roka bol prechod, takže bločky uhradené platobnou kartou, boli až v januárovom výpise, ale sumu 10000,- to bola dotácia pokladne - na výpise 221/261, ale zabudli tam dať aj úbytok peňazí na pokladni.. Čo s tým?? Ja viem ovplyvní to súvahu, navýšia sa finančné účty tým pádom, ale Dan z príjmov PO by to nemalo ovplyvniť. Mám to opraviť? alebo nejak interným dokladom na začiatku roka alebo ako??

    Prosím poraďte..

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    NO to ale znamená, že inventarizácia pokladne nebola spravená správne alebo vôbec.
    Nemám teraz pred sebou súvahu, ale mám taký pocit, že 221 a 261 sa uvádzajú v jednom riadku, 211 v inom riadku, ale súčtový riadok
    (56) sa ti nezmení.
    Naposledy upravil Rozalka : 28.05.08 at 15:59

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    barbie18 Pozri príspevok
    Takže už som zistila, na konci roka bol prechod, takže bločky uhradené platobnou kartou, boli až v januárovom výpise, ale sumu 10000,- to bola dotácia pokladne - na výpise 221/261, ale zabudli tam dať aj úbytok peňazí na pokladni.. Čo s tým?? Ja viem ovplyvní to súvahu, navýšia sa finančné účty tým pádom, ale Dan z príjmov PO by to nemalo ovplyvniť. Mám to opraviť? alebo nejak interným dokladom na začiatku roka alebo ako??

    Prosím poraďte..
    Opravila by som ID na začiatku roka....čo už ...

    barbie18 je offline (nepripojený) barbie18

    barbie18
    Ahojte, takže účet 261 som opravila ID 261/395 a potom by som mala opraviť ID aj pokladňu 395/211 však? Lebo tam mal byť úbytok tých 10000 keď na banke bol prírastok. A potom by som mala teda urobiť inventúru pokladne k 1.1.2008 - opravenú však??Na konci roka nechám tú zlú inventúru.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neúčtovala by som cez 395 a už vobec nie pokladnicu. Niekto tie peniaze opatroval..... tak nech urobí dodatočne pokl. doklad.
    ale ak bola dotácia pokladne...to bybol opačný zápis, výber z účtu 261/221, ty uvádzaš 221/261, teda šlo o dotáciu účtu, alebo odvod. Peniaze zostali na pokladni 211, teda stačí vypísať blok a zaúčtovať 261/211.
    Podľa interných predpisov možno bude treba urobiť zápis a priložiť k pokl.dokladu.

    261 - na začiatku roka mínosový zostatok čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.