Zavrieť

Porady

Autom do Talianska

Veľmi málo príspevkov je tu o Taliansku, akoby sa Slovač chystala len do Chorvátska alebo už potom ďalej do exotiky.
Pretože som ešte v Taliansku vlastným autom nebol, zaujímalo by ma od skúsenejších, ako sú približne ďaleko od seba v Taliansku prípadne v Rakúsku (za Gratz-om) parkoviská, kde sa dá oddýchnuť, natakovať, prípadne zdriemnuť. Vlani sme boli v CRO a "odmorištia" boli perfektné. Pýtam sa aj preto, lebo som dakde čítal, že v Maďarsku nie je na niektorej dialnici 160 km parkovisko.
Ďakujem, aj za iné rady a postrehy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leonid je offline (nepripojený) Leonid

    PrDôch-pracujúci dôchodca Leonid
    Nechoď cez Maďarsko, ale cez Rakúsko po diaľnici.Benzínové pumpy sú na každom kroku a popri tom aj veľké parkoviská.Ale spať na noc neodporúčam,lebo veľká premávka a nevyspíš sa.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Choď do BA a odtiaľ pôjdeš po diaľnici až do Talianska. My sme boli minulý rok v Caorle (pri Bibione), cesta bola dlhá 600 km a iba posledných 40 km som išiel mimo diaľnice. Rakúske diaľnice majú špičkovú infraštruktúru - každých 40-50 km je oddychová zóna pozostávajúca minimálne z benzínky, motorestu a miesta na oddych (volajú sa Raststation). Vždy na smerovej tabuli k jednej Raststation nájdeš aj vzdialenosť k nasledujúcej. Pri niektorých sú vybudované aj veľké detské ihriská. V tomto sú rakúšania špičkou v Európe. Na talianskych diaľniciach je to už horšie - nenájdeš tam takéto komplexy pre relaxáciu, ale zase miest na parkovanie je tam dosť.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    ... a natankuj do plna pred odchodom z Rakúska, je tam lacnejší benzín ako v Taliansku.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ďakujem za dobré cenné rady, viete mi ešte prosím povedať, aké sú ceny benzínu v Rakúsku a Taliansku alebo kde je to uvedené na nete, nejak to neviem nájsť...
    Ďakujem!

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Keď už budeš v Taliansku tak si veľmi dobre začni všímať aj pravé spätné zrkadlo, lebo spôsob jazdenia v IT hlavne v meste je dosť krkolomný. Obehnú ťa aj z prava, kopec motorkárov... oceníš veľmi zrkadlá a všetky. Dosť trúbia a často bez príčiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.