Zavrieť

Porady

Ochrana osobnych udajov - spracovanie miezd

s.r.o.-čka robí mzdy pre seba aj pre iné firmy. čo musí v rámci ochrany osobných údajov urobiť okrem nahlásenia zodpovednej osoby? Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    chcela by som sa spýtať, viem , že zodpovedná osoba sa musí poveriť a zaslať do 30 dní - oznámenie, takže ked mám od 01.03.2008 viac ako 5 zamestnancov, do 30.03.2008 musí byť zaslané aj oznámenie, alebo sa to ráta, že ked poverím 03.03.2008, tak do 02.04.2008 odošlem oznámenie, ďakujem. Adula

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Chcem sa opytat. Mam sro 1 zam-nec. Firma spracovava uctovnictvo ostatnym klientom vratane miezd, t.j. je v pozicii sporstredkovateľa. Určim si zodpovednu osobu tou bude ten jeden zamestnanec a musim urobiť bezpečnostny projekt???

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Ak je tak málo informácii ako si uviedla nedá sa zodpovedne povedať, čo potrebuješ. Ak chceš pošli mi súkromnú správu.
    aj ja vas prosim o inf. na otazku ako postupovat ked sme len ako sprostredkovatel - vyuctovanie miezd

    tinusa je offline (nepripojený) tinusa

    tinusa
    Či ste priamo prevádzkovaľ alebo sprostredkovateľ rovnako zodpovedáte za bezpečnosť spracúvaných osobných údajov. Takže v prípade, ak ako spracovateľ miezd spracúvate aj osobitnú kategóriu osobných údajov, čo je napríklad rodné číslo a svojmu klientovi posielate povedzme výplatné pásky aj e-mailom mali by ste mať spracovaný bezpečnostný projekt. Inak povedané, ak spracúvate osobitnú kategóriu osobných údajov v PC, ktorý je pripojený do siete internet, je potrebné mať bezpečnostný projekt. Ak tento PC do siete internet nie je pripojený, bude postačujúca bezpečnostná smernica.

    tinusa je offline (nepripojený) tinusa

    tinusa
    Horka, povinnosť poverenia zodpovednej osoby nemáte, keďže nezamestnávate viac ako 5 osôb, takže vaše poverenie zodpovednej osoby pre vašu spoločnosť je "dobrovolné". Iné je, samozrejme ak vaša spoločnosť, prostredníctvom svojho zamestnanca vykonáva zodpovednú osobu pre svoje klientské firmy, tzv. externým spôsobom. To už je ale na samotnej dohode medzi sprostredkovateľom a prevádzkovateľom.

    Ochrana osobnych udajov - spracovanie miezd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.