Zavrieť

Porady

Organizovanie naucnych seminarov

Chcel by som Vas poprosit o radu.
Ako obcianske zdruzenie chceme organizovat cyklus naucnych seminarov, v stanovach mame ako prioritu organizovnie prednasok seminarov a konferencii, ale nemame tam nic o vyberani registracnych poplatkov spojenych s tymito akciami.
Je mozne ich teda vyberat? V podstate chceme aby sa nam vratilo aspon to co do toho dame z vlastnych. Je samozrejmostou, ze ak mame v stanovach organizovanie, ze je to spojene aj s vyberom poplatku? Je mozne uctovat to v konecnom dosledku teda ak tie poplatky mozeme vyberat ako nezdanene? Peniaze by boli pouzite na dalsi cyklus seminarov. A este jedna posledna otazka, akym sposobom mozeme davat honorare prednasajucim aby sme nemuseli odvadzat ziadne peniaze. Ako financny dar? Pri zmluve o dielo sa mi zda, ze treba odvadzat. Prosim budem rad za kazdu odpoved, ktora by mi tieto veci objasnila. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pokial mate v stanovach organizovanie seminarov tak je mozne za ne vyberat registracny poplatok, navyse ak to bude vo vyske ktora bude stacit na vykrytie nakladov so seminarmi spojenymi a nie komercnej cene aku vyberaju podnikatelske organizacie je mozne povazovat takuto cinnost za hlavnu, nezdanovanu. Co sa tyka vyplacania honorarov prednasajucim pokial s nimi uzatvorite zmluvu o dielo, nie ste povinni odvadzat ziadne odvody do poistovni ani takuto zmluvu zdanovat. Zdanenie takejto zmluvy je na dodavatelovi.

    Organizovanie naucnych seminarov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.