Zavrieť

Porady

Kvetináče z azbestu

Minulý týždeň som zistila, že kvetináče v areáli našej materskej škôlky sú z azbestu. V dnešnej dobe, keď sa azbest likviduje všade kde sa to dá, mi to pripadá nezodpovedné a hlúpe. Po mojej pripomienke mi bolo povedané, že pokiaľ sa nenájdu peniaze na nové kvetináče, tak to tak zostane. Myslím si, že tie krásne kvetinky, čo v nich majú, by mohli zasadiť aj do zeme, alebo hoci aj vyhodiť, ale tu ide predsa o zdravie detí a nie o peniaze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JarkaL Pozri príspevok
    Minulý týždeň som zistila, že kvetináče v areáli našej materskej škôlky sú z azbestu. V dnešnej dobe, keď sa azbest likviduje všade kde sa to dá, mi to pripadá nezodpovedné a hlúpe. Po mojej pripomienke mi bolo povedané, že pokiaľ sa nenájdu peniaze na nové kvetináče, tak to tak zostane. Myslím si, že tie krásne kvetinky, čo v nich majú, by mohli zasadiť aj do zeme, alebo hoci aj vyhodiť, ale tu ide predsa o zdravie detí a nie o peniaze.
    Samotný azbest nie je nebezpečný, pokiaľ sa s ním nemanipuluje a nedochádza k vdychovaniu jeho čiastočiek. Tie kvetináče by som nepovažoval teraz za také nebezpečenstvo. Práveže pri odstraňovaní, kedy sa s nimi manipuluje a dochádza k drveniu, vtedy je to nebezpečné, lebo pokiaľ sa čiastočky azbestu dostanú do pľúc, tak tam zostanú, telo sa ich nevie zbaviť.

    Takže nemusíte to urgentne okamžite riešiť.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    V tych kvetinacoch mozes pestovat aj mrkvu. Azbest skodi, ako tu bolo napisane, ak su jeho vlakne rozptylovane do vzduchu.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Tiež doplním - hlavne z navlhnutého azbestu nič neodlieta, čo môže byť výhoda práve pri kvetináči.

    Kvetináče z azbestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.