Zavrieť

Porady

Rhoicissus rhomboidea

Odkedy som sa prestahovala,mam problem s dvoma kvetmi a to konkretne s hore uvedenou,zacali jej rast zlte listky,take ake su u nej,ked su mlade.Problem je vsak v tom,ze tieto uz za zlta odschnu a nezmenia sa normalne na zelene.V kuse vyhana mlade,ale uz to trva 4mesiace a ine nerobim,len jej ich trham.Uz som par stoniek skratila kvoli tomu asi o 20cm a stale to iste.V com moze byt chyba?Aj som ju presadila do novej zeminy,sprchujem ju,hnojim,ja uz neviem.

Dalsi problem mam s fikusom benjaminom.Ma asi 1,5m,doteraz s nim nebol problem a taktiez,odkedy som sa prestahovala sa nepohol,nerastu mu vobec nove listky,inak ja stale rovnako pekny.Taktiez je presadeny,hnojim...a nic.Co sa im v novom byte porobilo?
Naopak novym kvetom sa tu dari skvelo.
nase kvety 010.jpg  
nase kvety 013.jpg  
nase kvety 015.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    A nemáš náhodou premokrenú zeminu? Možno aj prehnojenú. Kvety po sťahovaní je dobre nechať aklimatizovať a až potom robiť také zásahy ako presádzanie a hnojenie. Aj po presadení sa nedoporučuje hneď hnojiť. Rastlina si vytvára nové korene a hnojivo ich môže spáliť.
    U ficusu benjamín nevidím problém. Skús ho ostrihať, aj keď ja ho strihám na jar cca február-marec, určite začne vyháňať nové výhonky.

    Iconka je offline (nepripojený) Iconka

    mám rada prírodu ako takú Iconka
    Presadzala som ho az dva mesiace po prestahovani a hnojit som zacala neskor,lebo viem,ze cerstvo presadene sa nehoja.Tak isto polievam az ked je zemina obsusena,v tomto ma dlhorocne skusenosti.Problem bude asi inde.
    A benjamina som tento rok nestrihala naschval,ale asi budem musiet...

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Možno sú urazené a nesúhlasili so sťahovaním.......ale teraz vážne skús ich dať na také miesto ako mali v predchádzajúcom byte inak neviem čo s nimi

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne pri sťahovaní z bytu do domu vyhynula juka a dva fikusy benjamina.
    Sťahovali sme sa v zime, neviem, či im uškodilo chladno, alebo iný vzduch v dome. Ale počula som, že niektoré rastliny sú veľmi háklivé na premiestňovanie.

    Iconka je offline (nepripojený) Iconka

    mám rada prírodu ako takú Iconka
    Tak som vcera chytila noznice a benjamina som ostrihala a snad pochopi preco.Aj som mu dohovarala,tak uvidime,ci sa uz konecne prestane oduvat a konecne porastie dalej.
    A ten rhoicissus...no budem ho ovela menej polievat,aj ked ani teraz to neprehanam a uvidim,ci porastie normalne.Inak rozmozila som ho a ta mlada rastlinka je v tej istej izbe a vypada to,ze rastie normalne,tak este pockam,kym jej narastie viac listkov.
    No a dat ich na zapadnu stranu ako boli predtym sa mi neda,lebo tu mam izby smer sever a juh.Kym som byvala s nimi u mamky boli na vychod a zapad..hold smola.

    Rhoicissus rhomboidea

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.