Zavrieť

Porady

Valné zhromaždenie

Dobry vecer,
chcem sa opytat, aku písomnú formu ma mat uznesenie valného zhromaždenia?
Sú potrebne aj nejake prilohy ?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Muffik, nepíšeš dôvod valného zhromaždenia. Možno chce valné zhromaždenie schváliť závierku, prípadne rozdeliť zisk....
    ale tieto všetky dokumenty tu nájdeš.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Uznesenie VZ musí byť uvedené v zápisnici z VZ, ktorého prílohou je prezenčná listina. Zápisnicu podpisuje zapisovateľ a overovateľ (overovatelia), ktorých volí valné zhromaždenie. Na konci uznesenia musí byť zápis hlasovaní - t.j. o počte prítomných hlasov, počet hlasov za, proti a zdržal sa.

    muffik je offline (nepripojený) muffik

    muffik
    Brano, dovod uznesenia valneho zhromazdenia je zmena obchodneho mena s.r.o.
    Kde najdem vsetky dokumenty ?
    Vdaka

    muffik je offline (nepripojený) muffik

    muffik
    Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    klikni na to, co mas modro vyznačené v Branovom prspevku,
    Zápis si urobíš sama, stači uviest odporúčané údaje,

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    muffik Pozri príspevok
    Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova
    Zápisnica z VZ musí byť podpísaná spoločníkmi, konateľ nestačí !

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    muffik Pozri príspevok
    Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova
    Tomu nerozumiem ako nemôžu byť spoločníci ???? Každá spoločnosť má spoločníkov (alebo spoločníka).

    muffik je offline (nepripojený) muffik

    muffik
    chlap Pozri príspevok
    Tomu nerozumiem ako nemôžu byť spoločníci ???? Každá spoločnosť má spoločníkov (alebo spoločníka).
    No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    muffik Pozri príspevok
    No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.
    a spolocnik je tam len jeden? lebo ak ano, tak sa nerobi valne zhromazdenie, ale staci rozhodnutie jedineho spolocnika vykonavajuceho posobnost valneho zhromazdenia (§ 132 ods 1 Obchodného zákonníka)

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    muffik Pozri príspevok
    No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.
    Muffik, zmeny v SRO môže vykonávať iba spoločník (spoločníci) a nie konateľ. To, že je konateľ zároveň aj spoločník je vporiadku.

    Na príklade:

    Janko Mrkvička je konateľ a jediný spoločník MRKVA s.r.o. Ak chce zmeniť názov na PETRŽLEN s.r.o., musí napísať listinu, ktorá sa volá "Rozhodnutie jediného spoločníka" a v ktorej sa píše, že on ako spoločník sa rozhodol zmeniť názov spoločnosti a tento dokument ako spoločník podpíše. Potom spíše Dodatok k zakladateľskej listine, ktorým sa zmení obchodné meno (a ktorý podpíše ako spoločník) a vytlačí nové znenie zakladateľskej listiny, ktoré podpíše ako spoločník. Potom vypíše tlačivo návrhu na zmenu v obchodnom registri, ktoré ale podpisuje už ako konateľ.

    Vzory týchto dokumentov aj to, koľkokrát treba všetko vytlačiť a čo treba podpísať u notára - to všetko nájdeš na týchto stránkach - trochu si to naštuduj - nebudeš sa predsa donekonečna na všetko vypytovať - ak máš založenú eseróčku, terba sa o ňu aj vedieť postarať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nerobí sa dodatok, ale sa musí urobiť nové znenie zakl.listiny.

    emik je offline (nepripojený) emik

    emik
    zdravim,

    Mame firmu, ktora ma 2 spolumajitelov. Može byť problém so zápisom zmien (zmena sídla) do OR, ak na VZ sa zúčastní iba jeden z dvoch spoločníkov?

    Zučastnený spoločník ma vačšinový podiel (80%) a je aj konateľom.

    Druhy spoločník je zahranična FO, bol riadne pozvany, ale nie je čas na to, aby nam dal splnomocnenie kto ho bude zastupovať na VZ.

    Dakujem
    Emi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.