Zavrieť

Porady

Potrebujem registracnu pokladnu?

Chcela by som Vas poprosit o radu:mame internetove knihkupectvo.Doteraz sme predavali len prostrednictvom internetu - zasielkovy obchod.
Chceli by sme si otvorit stanok s knihami,ktore mame na sklade pocas folklornych slavnosti - budu to nejake 2-3 dni.
Problem je,ze nemame registracnu pokladnicu,nakolko sme nikdy knihy nepredavali v "kamennom" knihkupectve" - a na 2-3 dni sa nam ju kupovat ani nepolati. Prosim o radu,ako by sa tato situacia dala riesit inak? S cim vsetkym by takyto predaj suvisel? Vypisanie paragonu podla mna nestaci,nakolko sme aj platcovia DPH. Bolo by to mozne riesit vystavenim riadnej faktury,ktoru by zakaznik obdrzal vratane prijmoveho pokladnicneho dokladu o prijati hotovosti?
Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Na základe faktúry by sa to aj mohlo tak urobiť, ale ak by to išlo dobre, tak sa upíšete.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    môžeš vystavovať aj faktúry s príjmovými dokladmi. Je to síce neobvyklý spôsob, ale myslím, že by ničomu nevadil.
    Len by som nechcela byť tá, ktorá má tie doklady písať.

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ja nechcem tu registracku nastalo chcem len poriesit ten jeden dva dni,kedz bz som tovar predavala priamo a brala uhrady v hotovosti...da sa to nejak okrem tej registracky?

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Ahoj, čítam, že predávate formou zásielkového obchodu, mi chceme v našej firme rozbehnúť tento obchod, bola by som rada, keby si mi napísala čo vlastne obnáša zásielkový obchod po organizačnej stránke ale aj po účtovnej stránke /DPH, FA,.../

    Potrebujem registracnu pokladnu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.