Zavrieť

Porady

komplexné cestovné poistenie

Konatelia spoločnosti boli na služobnej ceste v Paríži a pri tejto príležitosti si uzatvorili "Komplexné cestovné poistenie pre účastníkov zájazdov a pobytov". Chcem sa spýtať, či je možné toto poistenie uznať ako daňový výdavok a ak áno, na ktorý účet ho mám zaúčtovať. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mocekz Pozri príspevok
    Konatelia spoločnosti boli na služobnej ceste v Paríži a pri tejto príležitosti si uzatvorili "Komplexné cestovné poistenie pre účastníkov zájazdov a pobytov". Chcem sa spýtať, či je možné toto poistenie uznať ako daňový výdavok a ak áno, na ktorý účet ho mám zaúčtovať. Ďakujem za odpovede.
    Cestovné poistenie na služob. ceste je daňovo uznateľný náklad ako vedľajší nutný výdavok na pracovnej ceste.

    Dandy 2 je offline (nepripojený) Dandy 2

    Dandy 2
    Pokiaľ viem, Zákon o cestovných náhradách hovorí par.11, že zamestnancovi patrí pri zahraničnej pracovnej ceste náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Dandy 2 Pozri príspevok
    Pokiaľ viem, Zákon o cestovných náhradách hovorí par.11, že zamestnancovi patrí pri zahraničnej pracovnej ceste náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí
    Áno, je to tak. A otázka znie ako?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Dandy 2 Pozri príspevok
    Nerozumiem otázke ako
    Asi som nerozumel tvojmu príspevku. To si len konštatovala, či si sa chcela niečo spýtať? Či aký súvis mal tvoj príspevok s pôvodne zadanou otázkou?

    Dandy 2 je offline (nepripojený) Dandy 2

    Dandy 2
    Súvis s pôvodnou otázkou bol asi taký, že podľa mňa komplexné cestovné poistenie nezahŕňa len poistenie nevyhnutných liečebných nákladov ako hovorí zákon a tým by nemalo byť celé uznané ako daňový náklad, aspoň vždy nás nato upozorńujú na školeniach

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Dandy 2 Pozri príspevok
    Súvis s pôvodnou otázkou bol asi taký, že podľa mňa komplexné cestovné poistenie nezahŕňa len poistenie nevyhnutných liečebných nákladov ako hovorí zákon a tým by nemalo byť celé uznané ako daňový náklad, aspoň vždy nás nato upozorńujú na školeniach
    Aha, teraz už chápem, čo si tým chcela povedať. V praxi sa však stretávam s prípadmi, kedy firma bežne poisťuje svojich zamestnancov na PC komplexne - prostredníctvom nejakej poisťovne, ktorá ponúka cestovné poistenie. A zatiaľ s tým nebol problém pri uznaní do nákladov.

    Tie pripoistenia sú rádovo max. desiatky korún, tak to firmy nepovažujú za podstatné. Možno teoreticky to je tak, ako píšeš, ale v praxi sa to uznáva.

    Pravdu povediac, ani mňa to nenapadlo, že by zákon myslel skutočne len nevyhnutné liečebné náklady, vždy som to považoval za cestovné poistenie.

    Dandy 2 je offline (nepripojený) Dandy 2

    Dandy 2
    Máš pravdu, každá firma si určí sama, čo je pre ňu priorita a čo menej dôležité, pretože si myslím, že naše zákony sú aj tak niekedy postavené na hlavu a myslím si, že keď ide zamestnanec na zahraničnú prac.cestu , tak nejaké komplexné poistenie by malo byť úplným štandardom.

    Príjemný deň

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    na aký účet by som mala zaúčtovať jednorazové poistenie na služobke v zahraničí? konateľ nie je zamestnanec a ani nepoberá odmeny? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.