Zavrieť

Porady

STAVEBNA FIRMA

Dobrý deň,
Chcel by som začať podnikať v stavebníctve ,t.j. založiť stavebnú firmu. Poznám kvalitných murárov, tesárov, železiarov, s ktorým som spolupracoval ako stavbyvedúci. Nechcem a ani by som nevedel milióny investovať do strojov, aut ,autožer., atď. je možné začať podnikať v stavebníctve s dobrými robotníkmi a s malým kapitálom t.j. do 250 000. Ak áno, čo by som mal začať robiť, priamo u zákazníkov malé rekonštrukcie, alebo robiť subdodávateľa na stavebné práce pre väčšie firmy?Kde by som mal začať v BA alebo to je jedno ?Skončil som stav. VS, mám aj prax, no som mladší ako 35.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    pokiaľ viem, tak stavbári, ktorí robia to, čo sa ty chystáš robiť, urekajú zo subdodáviek pre developerov v BA - tlačia ich totiž do takých cien, že to pre nich nie je výhodné. A ak na tie ceny pristúpia, tak ich cez pokuty a penále za nedodržanie termínov a kvality ežte statočne vyžmýkajú - tak, aby ich náklady na stavbu 1i bytu, ktorý oni predávajú za 3,5 mil. Sk boli 1 mil. Sk.

    Asi by som išiel do malých stavieb - rekonštrukcie bytov, chalúp, domov a pod. Aj to ale iba vtedy, ak svojich ľudí poznáš. Ak ich nepoznáš, tak poškodiť si meno pre pár idiotov nemá zmysel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.