Zavrieť

Porady

Drobný majetok - evidencia v JÚ

Ahojte. Potrebujem poradit - moja znama je SZCO, uctovnictvo jej vedie isty uctovnik. V evidencii drobneho majetku ma asi 70 poloziek. Uctovnik trvdi, ze na kazdy drobny majetok (mys od PC, kodbornu knihu, USB klud a ine malickosti) musi vies samostatnu inventarizacnu kartu DrHM a uctuje jej za to rocne asi 4.000 Sk.
Podla mojho nazoru je to nejake "nahananie penazi", a staci, ak by sa viedla iba evidencia drobneho majetku, ziadne samostatne inventarizacne karty pre kazdu polozku drobneho majetku sa podla mna viest nemusia.
Aky je Vas nazor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ak je drobný HM posúdený účtovnou jednotkou ako dlhodobý a odpisuje sa, vedú sa invent.karty, ak ide skutočne o drobný HM, ktorý bol zaúčtovaný v JU cez materiál /príp.prevádzk.réžiu/, úplne stačí evidencia drobného majetku /podľa potrieb účt.jednotky/, zákon ju však vyslovene nevyžaduje.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ja mám tiež len zoznam KHM, v peňažnom denníku to účtujem do položky materiál, mám k tomu vypracovanú internú smernicu.
    Zdá sa mi to nejaké divné. Však keď je KHM ihneď vydaný do spotreby, načo k tomu inventarizačná karta?

    Drobný majetok - evidencia v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.