Zavrieť

Porady

Horný index

...Pekný deň prajem, zabudla som ako sa píše horný index, keď ide napr. o meter kubický. Viete poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    ak myslis fintu pomocou ascii znakov

    tak

    alt 0178 ² potom m²
    alt 0179 ³ potom m³

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    rado3105 Pozri príspevok
    skus ctrl+shift+b pre horny, +b pre dolny index.
    Pýtala sa pred viac ako dvomi rokmi.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    denisie Pozri príspevok
    Nič iné mi neostáva, chcela som len aby to dobre vyzeralo.
    A ani ja nemám takú možnosť ako ty, jedine m2,m3...No nevadí, už som to odmailovala také. Rada by som však prišla na tú fintu...
    Pokiaľ aplikácia nepodporuje rozšírené možnosti formátovania písma ako horný index, tak asi na to nebude žiadna "finta".
    Naposledy upravil Chobot : 04.06.08 at 08:42

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    skus ctrl+shift+b pre horny, +b pre dolny index.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Práveže nie vo Worde, ale v účtovnom programe, píšem do objednávky metre kubické a marí sa mi že existuje klávesová skratka, ktorá ten index vytvorí ale netuším ako to bolo. Ale ďakujem za vaše odpovede...

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    denisie Pozri príspevok
    Práveže nie vo Worde, ale v účtovnom programe, píšem do objednávky metre kubické a marí sa mi že existuje klávesová skratka, ktorá ten index vytvorí ale netuším ako to bolo. Ale ďakujem za vaše odpovede...
    A nemáš priamo v programe možnosť v merných jednotkách aj metre kubické? Ja som práve zistila, že ani v tom mojom sa to nedá ako horný index, je tam možnosť m3 alebo m2. Veď čo sa trápiš, napíš to tiež takto.
    Naposledy upravil KvetkaK : 03.06.08 at 14:19 Dôvod: Doplnenie.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    KvetkaK Pozri príspevok
    A nemáš priamo v programe možnosť v merných jednotkách aj metre kubické? Ja som práve zistila, že ani v tom mojom sa to nedá ako horný index, je tam možnosť m3 alebo m2. Veď čo sa trápiš, napíš to tiež takto.
    Nič iné mi neostáva, chcela som len aby to dobre vyzeralo.
    A ani ja nemám takú možnosť ako ty, jedine m2,m3...No nevadí, už som to odmailovala také. Rada by som však prišla na tú fintu...

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Chobot Pozri príspevok
    Pokiaľ aplikácia nepodporuje rozšírené možnosti formátovania písma ako horný index, trak na to neexistuje žiadna "finta".
    škoda

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    skús cez: štart-všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-mapa znakov. Tam si nájdi potrebný znak a skopíruj si ho a potom vlož do dokumentu (m²,m³,¼...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    diry Pozri príspevok
    skús cez: štart-všetky programy-príslušenstvo-systémové nástroje-mapa znakov. Tam si nájdi potrebný znak a skopíruj si ho a potom vlož do dokumentu (m²,m³,¼...
    Toto je riešenie! Škoda, že to neide oceniť.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    Veru škoda že nejde oceniť!!!!
    Skúšala som cez štart, funguje to veruže ale len keď skopírujem do dokumentu. Keď vložím do Omegy zobrazí mi namiesto indexu otázniky...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    denisie Pozri príspevok
    Veru škoda že nejde oceniť!!!!
    Skúšala som cez štart, funguje to veruže ale len keď skopírujem do dokumentu. Keď vložím do Omegy zobrazí mi namiesto indexu otázniky...
    Takže predsa žiadna "finta"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.