Zavrieť

Porady

vstupne prehliadky - povinnost

ako uz viackrat neviem ci som spravne ale potrebovala by som vediet ci je este povinnost mat zmluvu s doktorom ktory robi tie vstupne prehliadky? je to este zakonom dane ze ich robia tito specialne urceni doktori alebo sa to uz zrusilo.ak ano s ucinnostou od akeho datumu.diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Novela bola myslím od 1.4. Je tu toho veľa popísané pozri si články s textom pracovná zdravotná služba, bozp...

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ivka22 Pozri príspevok
    tie slanky su tu na porade ci kde?
    Áno na porade. Daj si do vyhľadávača hore pracovná zdravotná služba.

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    no tetuska z ministertva mi to napisala salamunsky zlozito... hovori o zaradeni napisala to takto:
    "pokial je kategoria prac po hodnoteni vysledkov rizika z expozicie faktorom prace a pracovneho prostredia zamestnanca III. a IV. alebo ide o zamestnanca, ktoreho zdravotnu sposobilost vyzaduje osobitny predpis je potrebne vykonat lekarske preventivne prehliadky vo vztahu k opraci. Pri kategorii I a II nie je vykonanie lekarkych preventivnych prehliadok vo vztahu k praci zo strany zamestnavatela povinne."
    teraz mi niekto prosim vysvetlite ako zistim do ktorej kategorie nasa firma patri

    ruci je offline (nepripojený) ruci

    ruci
    Pozri
    448/2007 Z.z. vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky o podrobnostiach o faktoroch práce a pracovného prostredia vo vzťahu ku kategorizácii prác z hľadiska zdravotných rizík a o náležitostiach návrhu na zaradenie prác do kategórií
    a
    § 31 zakona 355/2007

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    dakujem, no je to aj tak zvlastne pretoze z ministerstva mi napisala ze v podstate mi patrime do 1 podla tej prilohy takze podla nej moze preventivnu prehliadku vykonavat aj obvodny lekar a podla uradu verejneho zdravotnictva v podstate ziadna zmena nenastala a tato zmluva musi byt uzatvorena. mate niekto s tymto skusenosti?

    ruci je offline (nepripojený) ruci

    ruci
    ked patrite do 1.kat. a mate menej ako 19 zmaestnancov nemusite mat pracovnu zdravotnu sluzbu ale len samotneho lekara, ci asisitenta (vid § 26 ods. 3 zakona 124/2006)
    zmluvu mat musite, pretoze pracovna zdravotny sluzba, ci ten lekar, asistent plnia aj ine ulohy, nielen preventivne prehliadky (vid § 26 ods. 1 pism. a az g zakona 124/2006)

    vstupne prehliadky - povinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.