Zavrieť

Porady

Zivnost s malym zarobkom

Dobry den,chcem sa spytat. Planujem si zalozit zivnost,lenze problem mam taky,ze som este student,teda a moju pracu,teda zivnost budem vykonavat vo volnom case,to znamena ,ze jeden mesiac mozem mat napr. zisk 5 000 SK a druhy mesiac nic...a chcem sa spytat,ze ci sa mi to oplati,pretoze si myslim,ze ak mam platit nejake vysoke zdravotne a socialne tak by som iba isiel do minusu,nemyslite? hm...a ete prichadzajuce euro,myslite ,ze by to bol problem?
Vopored za odpovede Dakujem.
S pozdrazom Vlado.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mardea je offline (nepripojený) mardea

    mardea
    NIe som az taky odbornik na tuto problematiku, ale ja mam zivnost popri zamestnani a tam plati podmienka, ze ak moj prijem zo zivnosti neprekroci myslim nejakych cca 90.000 Sk za rok, tak nemusim platit ziadne odvody, len si zdanit prijmy zo zivnosti v danovom priznani a viest jedoduche uctovnictvo. Odvody za mna plati zamestnavatel zo mzdy,ktoru unho dostavam.
    Ak si studentom riadneho denneho studia, tak by sa na teba podla mna malo vztahovat to iste, pricom odvody za teba neplati zamestnavatel, ale stat.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak tvoj príjem za rok neprekročí 12x minimálnej mzdy, tak nie si povinný platiť odvody do sociálnej poisťovne. Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia ale budeš musieť podávať, aj keď si poistencom štátu (študent riadného denného štúdia), nakoľko si aj podnikateľom.
    Dakujem za Vase odpovede,takze ak som to dobre pochopil,tak ako student zdravotne platit musim aj tak,hm..a je pravda,ze prvy rok sa zdravotne vypocita od minimalnej mzdy? a socialne,to viem ze prvy rok nemusim platit. Takze ked moj prijem neprekroci 12x min. mzdy tak nemusim platit a to stale plati?alebo iba ak som student? Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    VLADIS007 Pozri príspevok
    Dakujem za Vase odpovede,takze ak som to dobre pochopil,tak ako student zdravotne platit musim aj tak,hm..a je pravda,ze prvy rok sa zdravotne vypocita od minimalnej mzdy? a socialne,to viem ze prvy rok nemusim platit. Takze ked moj prijem neprekroci 12x min. mzdy tak nemusim platit a to stale plati?alebo iba ak som student? Dakujem
    Do SP to platí aj keby si nebol študentom. Čo sa týka zdravotného poistenia, tak ročné zúčtovanie podávať budeš musieť, ale to ešte neznamená, že aj platiť bude treba, ak súčastne budeš aj študentom. Ak už nebudeš poistený z iného titulu (napr. študent-štát, zamestnanec-zamestnávateľ) tak budeš musieť platiť.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    len na okraj - videla som, že v zdrav. poisťovni nevedeli povedať bývalému študentovi a súčasnému živnostníkovi koľko má platiť a že veď si to zaplatí pri zúčtovaní Napriek tomu je vhodné sa ísť opýtať priamo do zdrav. poisťovne.
    Ok,dakujem Vam za odpovede, inak,dnes som bol v zdravotnej heh,a akurat mali nestrankovy den,tak budem musiet ist inokedy. Hm...a este jedna otazka...ktora bola uz napisana...vyplaca sa mi to podla vas?myslim taketo podnikanie,ze jeden mesiac mozem mat zisk 5 tis. a druhy nula.hm...znamenalo by to,ze by som sa tomu plne nevenevol,pretoze studujem,mal by som to taku bokovku,ze ked niekto napise ,tak to prenho spravim...Dakujem

    Zivnost s malym zarobkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.