Zavrieť

Porady

odpisy a odpisové skupiny

Mám zaradiť oplotenie, ako zriadenie otvoreného skladu pneumatík. Oplotenie sa uskutočnilo na parcele garáže, v objekte firmy. Neviem či to mám zaradiť do tretej alebo do štvrtej odpisovej skupiny. Podotýkam, že táto investícia nepodliehala vydaniu stavebného povolenia. Z obecného úradu mám len
rozhodnutie o schválení vybudovania oplotenia za dodržania vymenovaných podmienok.Potrebujem to zaradiť do mája 2008 a spustiť výpočet odpisov.
Prepáčte, že som Vás nepozdravila. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa ak nebolo potrebné stavebné povolenie, ale len ohlásenia, tak mali by ísť o drobnú stavbu, ktorá je zaradená do 3. opisovej skupiny:

    3 28 Drobné stavby vymedzené osobitným
    predpisom 107) s výnimkou
    uvedenou v § 22 ods. 2 písm. b)
    druhom bode

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Prosím o radu - ako najlepšie a najrýchlejšie odpísať výcvikový trenažér hasenia v hodnote 300 000,-Sk, vopred ďakujem.

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    ludmilla Pozri príspevok
    Prosím o radu - ako najlepšie a najrýchlejšie odpísať výcvikový trenažér hasenia v hodnote 300 000,-Sk, vopred ďakujem.
    Ak sa nedá zaradiť do odpisovej skupiny podľa prílohy č. 1 k zákonu o DzP, tak zaradíš do 2. odpisovej skupiny a odpisuješ 6 rokov.

    lynn je offline (nepripojený) lynn

    lynn
    Prosím o radu. Vo firme, ktorá sídli v prenajatých priestoroch sme nainštalovali elektronické zabezpečovacie zariadenie. Neviem zistiť, do ktorej odpis.skupiny zaradiť tento majetok, či ako zhodnotenie prenajatého priestoru-skôr by som povedala.že nie. /hodnota cca 100 tis./alebo ako samostatný DHM odpisová skupina č. 2? Ďakujem.
    Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť pri zaradení do odpisových skupín majetok - technologické rozvody (súčasť čerpacie stanice).
    Zároveň potrebujem pomôcť aj so zaradením úpravy pozemku (pravdepodobne ide o úpravu pred začatím výstavby)

    ďakujem

    odpisy a odpisové skupiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.