Zavrieť

Porady

DLHODOBO PN - odvody

Prosím, vie mi niekto poradiť? Zamestnanec je PN od minulého mesiaca, pričom PN trvá ešte celý nasledujúci mesiac a nadalej pokračuje. Odvádza zamestnávateľ v tomto období nejaké poistné? A v akej výške? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ada159 Pozri príspevok
    Prosím, vie mi niekto poradiť? Zamestnanec je PN od minulého mesiaca, pričom PN trvá ešte celý nasledujúci mesiac a nadalej pokračuje. Odvádza zamestnávateľ v tomto období nejaké poistné? A v akej výške? Dakujem
    Nie, neodvádza.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Tiež som v tom, že odvody sú 0,- ale ked som do programu zadala nem.dávky od 11.dňa, tak mi ráta odvody do SP zo sumy 262,- a to je pre mňa nepochopiteľné

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ada159 Pozri príspevok
    Tiež som v tom, že odvody sú 0,- ale ked som do programu zadala nem.dávky od 11.dňa, tak mi ráta odvody do SP zo sumy 262,- a to je pre mňa nepochopiteľné
    A bol chorý celý mesiac? Ak bol, tak to nie je správne.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ano PN, pokračuje z predošlého mesiaca. Poistné program ráta z MVZ 8100,- na soc.poist.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ada159 Pozri príspevok
    ano PN, pokračuje z predošlého mesiaca. Poistné program ráta z MVZ 8100,- na soc.poist.
    Ak PN je z predošlého mesiaca pokračovanie, potom ako môže mať VZ? Ak dobre chápem PN je pokračovanie z apríla do mája (robia sa májové výplaty). Skontroluj či náhodou program nevyrátal náhradu za sviatky (1.5. a 8.5.), nakoľko bol PN nemá nárok na náhradu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ada159 Pozri príspevok
    ano PN, pokračuje z predošlého mesiaca. Poistné program ráta z MVZ 8100,- na soc.poist.
    No ráta to potom čudne.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    sama nerozumiem ako to program ráta. Každopádne sú odvody 0,- aj do SP, ak to chápem správne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ada159 Pozri príspevok
    sama nerozumiem ako to program ráta. Každopádne sú odvody 0,- aj do SP, ak to chápem správne?
    Áno sú, ak neodpracoval ani jeden deň. Mimochodom v akom programe to robíš?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    je to v olympe.nemala som ešte takýto prípad, takže neviem či aj kod je zadaný správne, nem. dávky od 11.dňa. Ale v tom prípade ráta odvody do soc.p. z 8100,-

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ada159 Pozri príspevok
    je to v olympe.nemala som ešte takýto prípad, takže neviem či aj kod je zadaný správne, nem. dávky od 11.dňa. Ale v tom prípade ráta odvody do soc.p. z 8100,-
    Olymp bohu žial neovládam, tak neviem ani poradiť.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    ahoj, ja som teraz začala robiť v olympe a tiež som mala takýto prípad.....PN pokračujúca z min. mesiaca od 11teo dňa, následne hneď bola absencia a potom ukončenie PP, čiže, žiadny VZ....a tiež mi vyrátal odvody, ale iba za zamestnávateľa do SP.... tak som to prepísala, že VZ je 0 a bolo to
    Len teda je to škoda, že sa nemožno na program spolahnúť v takejto základnej veci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.