Zavrieť

Porady

POVINNOSTI ZAMESTNÁVATEĽA

Ahojte poraďáci,
prosím Vás o radu. Zamestnankyňa sa ide vydávať a mení priezvisko. Aké povinnosti vyplývajú pre zamestnávateľa? Zasielanie sobášneho listu do poisťovní o zmene priezviska? Prosim o pomoc. ďakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ako zamestnávateľ musíš oznámiť zmenu priezviska či adresy na registračnom liste FO, do ZP tiež na príslušnom tlačive danej pisťovne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    caucico Pozri príspevok
    a do socialnej poisťovne dám zmena na registr. liste a do ZP dávam aké tlačivo?
    Hromadné oznámenie. Ukončíš poistenecký vzťah s pôvodným priezviskom, a začneš nový s novým priezviskom. To všetko môžeš na jednom hromadnom oznámení. Treba prikladať sobášny list.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a to hromadné oznámenie má aj nejaký konkrétny názov? ďakujem za pomoc, ešte som sa s tým nestretla.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    A čo tlačivo Oznámenie poistenca/platiteľa o zmenách?

    My sme oznamovali zmenu adresy za zamestnanca na tomto tlačive a bolo to OK.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    do zdravotnej poisťovne môžem poslať tlačivo,ktoré sa volá "zmena platiteľa zdravotného poistenia" a do sociálnej teda pošlem registračný list ako zmena?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Použiješ tlačivo príslušnej zdravotnej poistovne a to: Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a vie mi niekto poradiť čo urobím v programe olymp? len v personalistike zadám rodinný stav vydatá a automaticky mi to natiahne do prislušného tlačiva?

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    a do spločnej je ten istý názov,našla som to v olympe.. takže len tie 2 tlačivá sa pošlu+príloha sobášny list a tým je zo strany zamestnávateľa všetko?

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    caucico Pozri príspevok
    a do spločnej je ten istý názov,našla som to v olympe.. takže len tie 2 tlačivá sa pošlu+príloha sobášny list a tým je zo strany zamestnávateľa všetko?
    Spýtaj sa v tej Spoločnej zdravotnej poisťovni, či im treba vôbec aj ten sobášny list.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.