Zavrieť

Porady

Pracovný poriadok a mzdy

Zdravím,

chcel by som poprosiť o radu. Firma má vypracovaný pracovný poriadok, ale nemá kolektívnu zmluvu. Teraz by chceli zaviesť aj iné zložky mzdy, ako len základnú zložku (odmeny, prémie, atď) Moja otázka je, či stačí tieto zložky len spomenúť v pracovnej zmluve, a na ich výšku a podmienky poskytovania len odkázať na úpravu v pracovnom poriadku, alebo je potrebné to s každým zamestnancom dojednať individuálne keďže neexistuje kolektívna zmluva a komentáre k Zákonníku práce nie sú úplne jednoznačné v tom či túto problematiku môže riešiť len pracovný poriadok, keď absentuje kolektívna zmluva...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Pali84 Pozri príspevok
    Zdravím,

    chcel by som poprosiť o radu. Firma má vypracovaný pracovný poriadok, ale nemá kolektívnu zmluvu. Teraz by chceli zaviesť aj iné zložky mzdy, ako len základnú zložku (odmeny, prémie, atď) Moja otázka je, či stačí tieto zložky len spomenúť v pracovnej zmluve, a na ich výšku a podmienky poskytovania len odkázať na úpravu v pracovnom poriadku, alebo je potrebné to s každým zamestnancom dojednať individuálne keďže neexistuje kolektívna zmluva a komentáre k Zákonníku práce nie sú úplne jednoznačné v tom či túto problematiku môže riešiť len pracovný poriadok, keď absentuje kolektívna zmluva...
    Stačí tak ako uvažujete. V pracovnej zmluve odkázať sa na pracovný alebo iný mzdový predpis, kde budete mať stanovené výpočet týchto zložiek, s ktorým je zamestnanec oboznámený a súhlasí s ním.

    Pracovný poriadok a mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.