Zavrieť

Porady

stravne podnikatela

Dobrý den, som tu po prvy krat, a este tu neviem celkom dobre chodit, ale chcela by som sa opytat, ako si zivnostnik uctuje stravne, dakujem
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lydinka
Dobrý den, som tu po prvy krat, a este tu neviem celkom dobre chodit, ale chcela by som sa opytat, ako si zivnostnik uctuje stravne, dakujem
Stravné?! Aké stravné myslíš? Diéty pri pracovnej ceste?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja urobím na konci mesiaca na doklad vyučtovanie cestovného podľa jednotlivých dní rozpis. Ktoré dni je mimo bydliska dám stravné podľa počtu hodín 80,-alebo 122,-,sem dám všetko čo sa týka takýchto výdavkov či už ubytovanie,alebo vyučt.auta,cestovné a pod. a potom to jednou sumou zaučtujem na konci mesiaca.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Inak nemá nárok na stravné ? Napr. stravné lístky ? Pri vykonaní služobnej cesty mi je to jasné.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

dara
Inak nemá nárok na stravné ? Napr. stravné lístky ? Pri vykonaní služobnej cesty mi je to jasné.
Veru nemá.
0 0
piko piko

piko je offline (nepripojený) piko

zivnostnik - maly
nemas narok ako zivnostnicka na stravne, ani na reprezentacne. Takze ked zavolas obchodneho partnera na obed, ci len kavu, tak tento vydavok nie je danovo uznatelny. Ani ked si kupis topanky, ci oblek, aby si reprezentoval svoju firmu. vsetko ide len z vlastneho vrecka.
P.S. stravne mozes mat v naklade len vtedy, ked si na sluzobnej ceste.
0 0
stan2 stan2

stan2 je offline (nepripojený) stan2

Ale novela zakona o dani z prijmu o tom, aby stravovanie podnikatela bolo danovym vydavkom sa chysta ci nie?
0 0
piko piko

piko je offline (nepripojený) piko

zivnostnik - maly
stan2
Ale novela zakona o dani z prijmu o tom, aby stravovanie podnikatela bolo danovym vydavkom sa chysta ci nie?
ja vselijake net noviny citam, ale toto som este nepocul. zeby mi to uslo?? kde to bolo napisane?? "CI PISALI V SLOVENKE" ??
0 0
stan2 stan2

stan2 je offline (nepripojený) stan2

No neviem, ale asi to splietal verlag dashofer.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Obávam sa že to neprejde
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
koľko im trvalo, kým sa dostalo do zákona, aby si mohli SZČO uplatňovať diéty pri tuzemských pracovných cestách... snád odvtedy, čo vznikol prvý zákona o daniach z príjmov.. ale toto neprejde určite
0 0
remenova remenova

remenova je offline (nepripojený) remenova

Chcem sa spytat, ako je to so zivnostnikom, ktory robi na zaklade dohody pre niekoho , ako keby tam bol zamestnany, t.j. robi stale v jednej prevadzke, nie jeho vlastnej, ale stale v tej istej, moze si uplatnit diety, alebo stravne,ak dochadza do tejto prevadzky a pracuje tam viac ako 12 hod. a je to v tom istom meste?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak pracuje na základe dohody tak stravné neúčtuje , s podnikaním to nemá nič spoločné, stravu by mu mal dať zamestnávateľ . Ale ešte neviem na základe akej dohody ??
0 0
remenova remenova

remenova je offline (nepripojený) remenova

Pracuje na živnost ako krupier - barman, nie je zamestnaný.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Já som nevedela o akú dohodu sa jedná , už viem , že pracuje na základe ŽL . Nárok nemá na nič , pokiaľ sa činnosť vykonáva stále na tom istom mieste a v tom istom mieste .
0 0
remenova remenova

remenova je offline (nepripojený) remenova

Dik, ale moc ste ma nepotešili, takže ako živnostnik je na tom horsie ako keby robil ako zamestnanec.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vieš čo , keby vykonával živnostník činnosť napr. mal by objednávku na služby alebo tovar v rámci odvozu objednaného odcestoval by do Košíc /príklad/ tam má nárok na diéty poprípade vedľajšie výdavky ako je ubytovanie atď .

Ale v jeho prípade sa to berie ako skoro pracovný pomer , tak by mu neuznali nič .
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Chcem sa spýtať k pracovnej ceste, stravné si dá živnostník do nákladov podľa toho ako dlho bol na pracovnej ceste( teda podľa časového pásma) a musí mať aj doklad o tom, že si kúpil stravu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nie , má nárok na diéty a tie mu vyplácaš na základe cestovného príkazu, ktorý musíš vypísať .
0 0
remenova remenova

remenova je offline (nepripojený) remenova

Zita5
Vieš čo , keby vykonával živnostník činnosť napr. mal by objednávku na služby alebo tovar v rámci odvozu objednaného odcestoval by do Košíc /príklad/ tam má nárok na diéty poprípade vedľajšie výdavky ako je ubytovanie atď .

Ale v jeho prípade sa to berie ako skoro pracovný pomer , tak by mu neuznali nič .
Aj som si to tak myslela, len som chcela pocut nazor inych, ci nahodou by to nebolo mozne.
A co cestovne? Listky MHD? Tam asi plati to iste, nie? A v pripade, ked ide vybavovat nieco na urad, napr. na DU, alebo podobne, vtedy by si mohol uplatnit cestovne, nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak ide niečo vybavovať tak pripneš normálne k cestovnému príkazu aj lístky z MHD resp. diaľkovej dopravy, pokiaľ je použitý autobus a vlastní takéto lístky .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať