Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa

Zdravím všetkých poraďákov a prajem pekný deň

chcela by som poprosiť o radu resp. si potvrdiť a upresniť nasledovné :
SZČO začal podnikať 1.1.07, od 1.7.08 mu vznikla povinnosť prihlásiť sa do SP a začať platiť odvody. Dobrovoľne do tých čias neodvadzal nič.

Chcem sa spýtať resp. upresniť číslo účtu na ktoré sa odvody budú odvádzať : živnosť má v Piešťanoch - tak 7000155805/8180?
Odvody odviesť v jednej sume za všetky poistenia ?
Platby začne odvádzať teda prvú do 8.8.08 to bude vlastne za 7/08 ?
Ako SZČO - nemá zamestnancov je sám musí aj nejaké výkazy zasielať do SP - myslím že nie ale je to tak?
Díky za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do 8.7. sa musí prihlásiť do soc.poisťovne príslušnej podľa trvalého pobytu na reg.liste fyzickej osoby. Sociálna poisťovňa mu pridelí IČZ, ktoré bude používať ako variabilný symbol pri platbách. Číslo účtu je správne, Pieštany patria pod pobočku Trnava, tu je jej číslo účtu zo stránky www.socpoist.sk

    Trnava Ul. V. Clementisa 24/A, 917 22 Trnava 7000155805/8180

    ------
    Veronika

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Áno, Piešťany patria pod Trnavu (teda aspoň SP), takže číslo účtu je to, ako si uviedla, variabilný symbol je ten, ktorý mu pridelila SP na základe RLFO - prihlášky, KS = 3118. Prvýkrát platí za mesiac júl najneskôr do 8. augusta, výkazy žiadne neposiela. Jeho povinnosťou bolo len zaslať výpis z daňového priznania za rok 2007, registračný list- prihlášku a kópiu živnostenského listu. Do všetkých fondov odvádza poistné jednou sumou, minimálne 2686.- Sk (predpokladám, že nie je starobný dôchodca a pod.)

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    hanjel Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov a prajem pekný deň

    chcela by som poprosiť o radu resp. si potvrdiť a upresniť nasledovné :
    SZČO začal podnikať 1.1.07, od 1.7.08 mu vznikla povinnosť prihlásiť sa do SP a začať platiť odvody. Dobrovoľne do tých čias neodvadzal nič.

    Chcem sa spýtať resp. upresniť číslo účtu na ktoré sa odvody budú odvádzať : živnosť má v Piešťanoch - tak 7000155805/8180?
    Odvody odviesť v jednej sume za všetky poistenia ? Ano jednou sumou, SP mu poslala doporučene oznámenie IČZ platiteľa, to číslo uvedie ako VS
    Platby začne odvádzať teda prvú do 8.8.08 to bude vlastne za 7/08 ? Ano
    Ako SZČO - nemá zamestnancov je sám musí aj nejaké výkazy zasielať do SP - myslím že nie ale je to tak? Ano tak, len pravidelne mesačne platí
    Díky za odpoveď
    odpoveď v texte

    est je offline (nepripojený) est

    est
    abel Pozri príspevok
    Jeho povinnosťou bolo len zaslať výpis z daňového priznania za rok 2007, registračný list- prihlášku a kópiu živnostenského listu.
    Z vlastnej skusenosti odporucam poslat doporucene, ale najlepsie je doniest prihlasku osobne a nechat si potvrdit kopiu.
    Mne sa stalo, že mi tvrdili, že som sa neodhlasila z dobrovolneho poistenia a len som sa prihlasila na povinne a chceli odo mňa spätne doplatiť odvody za jeden rok. Našťastie som mala kópiu odhlášky.

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    ďakujem všetkým za odpovede - hanjel, niekedy je lepšie sa najprv spýtať ako urobiť chybu takže ešte raz díky aj za pochopenie a spoluprácu, ste všetci užasní

    Sociálna poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.