Zavrieť

Porady

Spotreba LPG u felície 1,3

Zdravím poraďákov a prosím o názor.Mám krátko škodu-felíciu1,3,najazdil som 1100 km,a natankoval 104 l plynu,na 1l plynu prejdem asi 1O,6 km,1km ma stojí 2,10 sk.Jazdím po meste a dedinách v okolí,tam je väčšia spotreba.Aké skúsenosti máte majitelia felícií,ďakujem.
Usporiadat
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Mal som LADU 1600 na plyn so spotrebou cca 9 litrov na 100 km. Kolega mal Felíciu 1.3 a mal spotrebu asi 8.5 litra na 100 km. Teda v priemere lebo pri plyne (hlavne v zime ) to dosť kolíše. Ja som jazdil od jari do jesene len na plyn, ale on to občas púšťal aj na benzín-tak mu to doporučili po montáži splynovača. Ani neviem prečo ale možno to bude niekto vedieť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Spotreba na LPG zalezi od kvality plynu, od nastavenia motora,nastavenia splynovaca, sposobe jazdy, pomere mestkych jazd k dlhym jazdam.........v priemere je vyssia od 10-20 % nez spotreba benzinu. Ja jazdim na Lade iba po meste, spotreba sa pohybuje okolo 11 l LPG. Pri prepocte na benzino-kilometre je to stale vyhodnejsie, ako na benzin.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zaujala ma cena 1km za 2,10 Sk na LPG. Za takúto cenu vie jazdiť aj motor 1,9 DTI a aj lacnejšie. Tým ale nechcem odrádzať od jazdy na LPG.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

Máme felíciu 1,3 MPI a tiež jazdíme na LPG spotreba 7,5 l na 100 km
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Starý favorit 220tisic tankujem 35l a spravim 330-370km.
Neni plyn ako plyn a aj nadmorská výška robí svoje. Ja som mal plyn už ked nas žandari nahánali podla smradu :-) Ilegalne čerpačky rovno z modrej bomby do auta ...
to baly časy . Je pravda že supermoderné nafťaky jazdia ešte lacnejšie ale kúp ho za 30 000sk :-)))))
Nemenil by som moj šporák :-) za nič na svete :-))))
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

slavkasig Pozri príspevok
Máme felíciu 1,3 MPI a tiež jazdíme na LPG spotreba 7,5 l na 100 km
Nemám LPG, ale táto spotreba odpovedá tomu čo som čítal pred pár dňami v Hosp. novinách. Tam bolo uvedené, že spotreba LPG je asi o 10% vyššia ako pri benzíne.
0 0
falcone falcone

falcone je offline (nepripojený) falcone

Tak ja mám feliciu 1.3 mpi rok vyroby 1995, najazdenych 85-tisic km, motor v perfektnom stave, splynovac mam tyzden - oficialny Lovato. Natankoval som plnu, spravil 350 km a dotankovat 23,5 litra, takze spotreba je 6,7 litra, na 80 percent jazdenia v meste, takze realne tak 7 litrov a sliapal som riadne na plyn. Uz sa tesim, aka bude spotreba vonku
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
lektor2 Pozri príspevok
Ja som mal 5 rokov Felíciu - denne 50+50 km na kraj Bratislavy - stav na konci 276 000 km - spotreba do 7 - ale štart vždy na benzín = splynovač je vyhrievaný chladiacou vodou .

Milan
Nove splynovače ti nedovolia prepnúť na LPG pokiaľ chladiaca zmes v splynovači nedosiahne aspoň 25°C. Pri tých starších šlo i štartovať na LPG.

Ja mám skúsenosti s feldou 1,3MPI, tankovanie iba ECO+ LPG a spotreba 7,5-8 lit. - čo znamená cca 1,30 - 1,40 SKK/km (0,04-0,05 EUR/km )
Čo predpokladám na diesli je nedosiahnuteľné....
0 0
falcone falcone

falcone je offline (nepripojený) falcone

Ja môžem teraz štartovať výlučne na benzín, keď otážky presiahnu 2800 (stačí iba po naštarovaní zošliapnuť plyn), prepne sa samo na plyn. Neprekáža mi to, aj tak mám stále väčšiu polovicu aj benzínovej nádrže plnú - pre istotu. Musel som ale vymeniť sviečky za špeciál k plynu - auto ide ako žihadlo
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

machinak Pozri príspevok
Nove splynovače ti nedovolia prepnúť na LPG pokiaľ chladiaca zmes v splynovači nedosiahne aspoň 25°C. Pri tých starších šlo i štartovať na LPG.

Ja mám skúsenosti s feldou 1,3MPI, tankovanie iba ECO+ LPG a spotreba 7,5-8 lit. - čo znamená cca 1,30 - 1,40 SKK/km (0,04-0,05 EUR/km )
Čo predpokladám na diesli je nedosiahnuteľné....

V zime prirátaj k cene minimálne tak 0,5 až 2 km po štarte jazdu na benzín (so sýtičom).

Milan
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Falcone, ake speci sviecky k plynu? Pytam sa, lebo nam sa 1 odlomila a vletela do motora - tak ci to nebolo tym, ze neboli nejake speci.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
gabikao Pozri príspevok
Falcone, ake speci sviecky k plynu? Pytam sa, lebo nam sa 1 odlomila a vletela do motora - tak ci to nebolo tym, ze neboli nejake speci.
Na LPG sa pouzivaju specialne postriebrene sviecky. Ked sa spytas v predajni na sviecky pre LPG - tak ti urcite poradia. Su ine iba v tom, ze znasaju vyssiu teplotu a odtrh je prisposobeny na LPG.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Vdaka za vysvetlenie.
0 0
falcone falcone

falcone je offline (nepripojený) falcone

Ahojte. Tak sviečky do felicie špeciálne na plyn sú BOSH SUPER plus s ittriovou elektrodou, na krabičke mám napísané (na spodku) presný typ "+13 FR 6DC +, plus ITTRYUM". Dohromady ma stáli tuším nejakých 390,- Skk (4 kusy) a odvtedy nemám s autom problém
0 0
falcone falcone

falcone je offline (nepripojený) falcone

Ahojte,

viete mi niekto poradiť, aký typ reťazí - veľkosť, atď ide na feliciu? Mám štandardné 165/70 R13. V Carrefoure som videl nejaké veľkosti 3,4,5,6, aj väčšie, ale neviem, aké idú na feliciu. Ďakujem.
0 0
radogr radogr

radogr je offline (nepripojený) radogr

ja mám 1,3 mp3 combi
LPG tankujem výlučne Slovnaft a moja spotreba je pri 80% mimo mesta okolo 8,7l. Viem že to je trošku viac ako normál ale na dialnici letím 140-150 takže myslím že to bude aj týmto.. Aj tak ma ale vychádza 1km 1,55SKK
0 0
radogr radogr

radogr je offline (nepripojený) radogr

mne vychádza 1km na 1SK mimo mesta a kombinovaná tak max 1,15
0 0
Stevo83 Stevo83

Stevo83 je offline (nepripojený) Stevo83

Ahojte.
Mám feliciu 1.3 a spotreba je okolo 8L. A cena ? to zalezi aj od toho, kde tankujete... ja tankujem momentálne za 0.352 € a to je dost oproti 0.44 v meste (Košice) takže cena je okolo 0.028€ alebo aj 0.84 Sk
0 0
Marek01 Marek01

Marek01 je offline (nepripojený) Marek01

Motor 1.9 TDI nie od Škody nie DTI su Ople?
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Stevo83 Pozri príspevok
Ahojte.
Mám feliciu 1.3 a spotreba je okolo 8L. A cena ? to zalezi aj od toho, kde tankujete... ja tankujem momentálne za 0.352 € a to je dost oproti 0.44 v meste (Košice) takže cena je okolo 0.028€ alebo aj 0.84 Sk
Kde to tankuješ za 0.352?Pohybujem sa v KE a okolí a jazdím tiež na LPG. ------------------------------------------------------------- Spotreba LPG je v zime väčšia ale tak je to aj pri iných palivách.Dôležité je nešetriť na vzduchových filtroch.Plyňák som už 14 rokov.Teraz jazdím so splynovačom Zavoli,priemerná zimná spotreba 15,5 km s litrom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať