Zavrieť

Porady

obstaranie budovy

Dobrý deň
potreboval by som poradiť ako postupovať:
Založil som s.r.o. 200 000 ZI, som jediný spoločník, teraz chcem kúpiť budovu za cca 9 mil. chcem aby bola v majetku s.r.o. aby som ju mohol odpisovať.
Neviem však ako mám postupovať. faktúru za budovu musím uhradiť z Bank .účtu. Ako to funguje z hľadiska účtovného? Mám vložiť peniaze na Bú? a potom uhradím faktúru?. Je to vklad spoločníka do s.r.o. alebo ako sa to účtuje.
dakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zaúčtovať je jednoduché: 042/321, 221/365, 321/221.
    Má to však jednu veľkú nevýhodu: firma bude mať vysoké záväzky. Ak je toľko voľného kapitálu v majetku jediného spoločníka, ideálne by bolo navýšiť základné imanie na 9 mil.
    Ja by som to tak riešiela.
    Naposledy upravil Rozalka : 07.06.08 at 14:40

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Teraz som trošku zaskočená, súčasťou VI je ZI, kap.fondy, fondy zo zisku a HV. Výška záväzkov by VI nemala ovplyvniť. Alebo sa mýlim?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Máš pravdu, hneď to opravím, nejako mi to dnes nemyslí.

    lubos5 je offline (nepripojený) lubos5

    lubos5
    dakujem za odpoved, mam este 1 otázku a uz budem vediet "kde je sever"

    1. predpokladám že záv. kt. bude na 365 bude musieť s.r.o. vrátiť? netreba to nejak úročiť?, bude to trvať niekolko rokov kým zarobím 9.mil.
    Neviem či to brať ako pôžičku spoločníka do sro, alebo vklad do sro? PS: ZI meniť nechcem

    Nitrovm je offline (nepripojený) Nitrovm

    Nitrovm
    Chcela by som sa skúsených poraďákov spýtať. V roku 2007 sme kúpili budovu z úveru. Cez 042 sme ju zaradili na 021.
    V roku 2008 valné zhromaždenie rozhodlo , že budova bude zaradená do ZI v obstarávacej cene. Ako to zaúčtovať? Teraz sa budova prestavuje - technické zhodnotenie sa robí.
    Ako to je s odpismi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.