Zavrieť

Porady

Inžinierske siete cez súkromný pozemok

Dobrý deň. Prosím o "poradu". Cez súkromný pozemok mi vedú mestské inžinierske siete. Je možné požiadať mesto o prekládku? Ktorý zákon túto problematiku rieši? ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Požiadaľ síce môžeš, ale úspešnosť je v nedohľadne.
    Vedenia inžinierskych sietí sa v minulosti často viedli cez súkromné pozemky bez súhlasu majiteľov. Umožňovali im to zákony o energiách, ktoré platia dodnes. Presný zákon neviem, ale v podstate princíp je v tom, že trasy inžinierskych sietí vybudované cez súkromné pozemky vo verejnom záujme musia majitelia pozemkov strpieť.
    BRAMARK K tejto otázke: ak mi idú cez pozemok IS a cesta (ku ktorej existuje aj alterntívna ale bez sietí) môžem si pozemok ohradiť, cestu zrušiť a pozemok využívať ako dvor alebo záhradu? s tým, že mám na zreteli, že tam tie siete sú a nechcem ich nijako zneprístupniť, len chcem namiesto 500m2 užívať 800m2, obyvateľov ulice nechcem obmedziť. S čím musím rátať a čo musím znášať v prípade poruchy sietí na mojom poezemku?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    je možné požiadať o prekládku, ale financuje si to sám majiteľ

    Inžinierske siete cez súkromný pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.