Zavrieť

Porady

Senpólia fialková - Fialka

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
P6080243.jpg  
P6080244.jpg  
P6080246.jpg  
1/1
Mám doma túto kvetinu. U priateľok vidím, že už dávno kvitne ale tá moja stále nič. Pravidelne polievam do misky a hnojím podľa návodov v knihách. No jediné, čoho sa dočkám, sú len listy, listy a listy. Už som ju aj preriedila, no nič sa nezmenilo. Stojí na parapete na severovýchodnej strane, tak máme orientovaný celý byt. Prosím o dobrú radu, rada by som toto leto videla jej fialové kvietky. Ďakujem.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Môže byť, že má väčší kvetináčik. Súdim podľa veľkosti lístkov. Inak je krásna, zdravá. Takže môžeš skúsiť presadiť do menšieho kvetináčika alebo čakať kým sa vytvorí v celom kvetináčiku koreňový bal a fialka začne kvitnúť. Prajem veľa trpezlivosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Nemusí to byť kvetináčom. Ja bežne ich sadím 5-6 ks do veľkého plytkého kvetináča a vždy mi zakvitnú. Fialky sa majú málo polievať, neznášajú premočenú zeminu a vodu v miske.
Takto ich pestujem už roky.
http://www.porada.sk/544130-post15.html
Tiež sa mi zdá, že sú rastlinky zdravé, snáď sa ti odvďačia aj kvietkami.

Niekedy sa mi javia ako veľmi náročné na pestovanie a niekedy ich aj osprchujem vo vani so studenou vodou a nič sa im nestane a to som tiež počula, že sa nemajú polievať z vrchu. Asi naozaj záleží na tom ako sa zakorenili.
0 0
JankaKopernicka JankaKopernicka

JankaKopernicka

Mám 12 fialiek každú inej farby,no prišla som na to že kvitnú len na izbovom okne.Je na južnej strane.Slniečko tam svieti doobeda a od kedy ich nepestujem podľa príručky kvitnú aj v zime. Zem naberám v záhradke a mením vždy na jar,vôbec nehnojím a polievam vodou bez chlóru.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kamarádke poradil záhradník preriediť listy.Nechala tam asi 4-5 lístkov,potom začali kvitnúť.
Ale tiež si myslím,že pre fialky je dosť dôležité,výber správneho okna a rozpýleného svetla.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

My s manželom ich pestujeme roky ( na vianoce som kytičku z nich prikladala ako ozdobu balíka a každý sa divil že odkiaľ sú). U nás sa im darí najviac na parapete okna na sever. Na východe neboli pekné kvety. Oni majú radi svetlo ale nie slnko- ako písali Zalievať obozretne tak aby na listy sa nedostala voda. Deti mi raz poliali a listy dostali knedú farbu, neboli už pekne zelené.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Slniečko na listoch vytvorí kresby žltej až hnedej farby. Voda spôsobí doslovne odhnitie lístkov od koreňa. Ja ich mám aj na východnej aj na severnej strane. Na parapetke. Hnojenie doporučujem. Keď a začnú tvoriť púpätká kvietkov, lístky v strede odštiknem. Vytvorí sa doslova "svadobná kytička" kvietkov.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
medvedik21 Pozri príspevok
Mám doma túto kvetinu. U priateľok vidím, že už dávno kvitne ale tá moja stále nič. Pravidelne polievam do misky a hnojím podľa návodov v knihách. No jediné, čoho sa dočkám, sú len listy, listy a listy. Už som ju aj preriedila, no nič sa nezmenilo. Stojí na parapete na severovýchodnej strane, tak máme orientovaný celý byt. Prosím o dobrú radu, rada by som toto leto videla jej fialové kvietky. Ďakujem.
Mne sa podľa fota zdajú tie kvetináče pre fialky veľké. Ja mám fialky aj na parapete okna aj na skrinkách a kvitnú všetky. Vyžadujú malé kvetináče a mali by sa presádzať do toho istého kvetináča, sú na to citlivé.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

damati Pozri príspevok
Mne sa podľa fota zdajú tie kvetináče pre fialky veľké. Ja mám fialky aj na parapete okna aj na skrinkách a kvitnú všetky. Vyžadujú malé kvetináče a mali by sa presádzať do toho istého kvetináča, sú na to citlivé.
Veď práve. Keď ich presádzam sú krásne, veľké ale koreňový bal majú oproti lístkovej ružici malý. Fialka nemusí mať veľký kvetináč kým sa rozrastie. Skôr kvitnú v menšom kvetináčiku ale koreňový bal býva v celom kvetináčiku rozrastený.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady, zo všetkých si je čo vziať. Chystám sa rozšíriť zbierku fialiek o ďalšie farby a tak keď budete mať dobré tipy na ich pestovanie určite nielen ja ich tu uvítam. Už sa teším na výsledky. Určite priložím foto, keď sa im podarí rozkvitnúť. Ešte raz díki všem. A píšte píšte píšte ... Spolu vieme viac
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

medvedik21 Pozri príspevok
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady, zo všetkých si je čo vziať. Chystám sa rozšíriť zbierku fialiek o ďalšie farby a tak keď budete mať dobré tipy na ich pestovanie určite nielen ja ich tu uvítam. Už sa teším na výsledky. Určite priložím foto, keď sa im podarí rozkvitnúť. Ešte raz díki všem. A píšte píšte píšte ... Spolu vieme viac
Ja tieto fialôčky pestujem už dosť dlho, mám z nich asi 6 farieb, ešte sa mi nestalo aby nezakvitli, a mám ich na každej parapete na okne. Chcú skoro každý deň zálievku do mištičky, slnečné svetlo a starostlivosť.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

My mame doma tiez rozne farby, (chyba mi len biela) a najviac sa im dari na okne, kde sice je svetlo ale nie slnko, mame ich na zapadnom okne, kde slnko svieti vecer a iba chvilu a druhe okno je uplne "neslnecne" a kvitnu tam asi od februara. Ked sme ich prelozili na juznu stranu, tak do roka bolo po nich. Zalievam ich velmi malo, asi 2x do tyzdna a zvacsa do misky. Ani ich nehnojim, len na jar(kazdy druhy rok) dam novu zeminu a otrham spodne listy, necham len tie pekne navrchu. Kvitnu cely rok.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ahojte ahojte,
práve som sadila fialky. Od švagrovej som dostala lístky niekoľkých druhov. Dala som ich spolu do jedného kvetináčika. Znesie sa viac druhov v jednom kvetináči? Konkrétne tri druhy v šiestich lístkoch v kvetináči s priemerom 11cm.
0 0
z.l.a.t.a. z.l.a.t.a.

z.l.a.t.a. je offline (nepripojený) z.l.a.t.a.

Na listoch fialkach mam taku mučku,mam 5 kvitnucich peknych fialiek,ale na každej sa na listoch tvori take biele, čo mam robiť poradi mi niekto ?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

z.l.a.t.a. Pozri príspevok
Na listoch fialkach mam taku mučku,mam 5 kvitnucich peknych fialiek,ale na každej sa na listoch tvori take biele, čo mam robiť poradi mi niekto ?
Zdá sa to byť nejaké hubovité ochorenie, spôsobené teplým a vlhkým prostredím.
Skús odstrániť napadnuté listy, a presadiť. Potom ich daj do suchého prostredia s dostatkom svetla.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

medvedik21 Pozri príspevok
Ahojte ahojte,
práve som sadila fialky. Od švagrovej som dostala lístky niekoľkých druhov. Dala som ich spolu do jedného kvetináčika. Znesie sa viac druhov v jednom kvetináči? Konkrétne tri druhy v šiestich lístkoch v kvetináči s priemerom 11cm.
Trošku neskorá odpoveď,ale...
Fialky sa znesú aj viac koreňov v jednom kvetináči, ale živoria a nevyvýjajú sa pekne. Každá totiž potrebuje svoj priestor nielen na tvorbu koreňov, ale aj korunky v dospelosti. Keď ich máš veľa v malom priestore,majú zväčša iba drobné, slabé lístky
Na 11cm kvetináč je vhodné mať jeden koreň.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

medvedik21 Pozri príspevok
Ahojte ahojte,
práve som sadila fialky. Od švagrovej som dostala lístky niekoľkých druhov. Dala som ich spolu do jedného kvetináčika. Znesie sa viac druhov v jednom kvetináči? Konkrétne tri druhy v šiestich lístkoch v kvetináči s priemerom 11cm.
Ja viac koreňov sadím do plytkého kvetináča s priemerom 25-30 cm. Dávam tam 6-7 koreňov a potom sú takéto, a vydržia 2-3 roky a stále ich obnovujem.
P1010014-1.jpg  
1 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Poraďáci, kto by mi vedel poradiť, kto má skúsenosti s fialkami - senpóliami. Ja ich pestujem už dosť dlho, nemala som s nimi žiaden problém, ale teraz si neviem rady.
Od tej doby, čo sme si dali plastové okná, na jednej z nich začali listy strácať zelenú farbu. Preliata nie je, slnko tiež nie je príčinou. Pripomína mi to nejaké hubovité ochorenie - ale na ostatných to nie je, len na tej jednej. Starám sa o ne rovnako. Teraz som tú postihnutú ostrihala dohola, zostali jej len kvety a pár zdravých lístkov. Ďakujem vopred.
Prikladám foto lístkov.
Fialky-problém.jpg  
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Meggi 1 Pozri príspevok
Poraďáci, kto by mi vedel poradiť, kto má skúsenosti s fialkami - senpóliami. Ja ich pestujem už dosť dlho, nemala som s nimi žiaden problém, ale teraz si neviem rady.
Od tej doby, čo sme si dali plastové okná, na jednej z nich začali listy strácať zelenú farbu. Preliata nie je, slnko tiež nie je príčinou. Pripomína mi to nejaké hubovité ochorenie - ale na ostatných to nie je, len na tej jednej. Starám sa o ne rovnako. Teraz som tú postihnutú ostrihala dohola, zostali jej len kvety a pár zdravých lístkov. Ďakujem vopred.
Prikladám foto lístkov.
Nemá nikto skúsenosti s týmto problémom, čím to môže vzniknúť, keď je to len na tej jednej?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Meggi 1 Pozri príspevok
Nemá nikto skúsenosti s týmto problémom, čím to môže vzniknúť, keď je to len na tej jednej?
Meggi, mňa napadlo premokrenie,ale to vylučuješ.
Skús odtŕhať poškodené lístky a presadiť,skontrolovať korienky. Ak nie sú poškodené korene, mala by sa spamätať.Držím palce.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

arizona Pozri príspevok
Meggi, mňa napadlo premokrenie,ale to vylučuješ.
Skús odtŕhať poškodené lístky a presadiť,skontrolovať korienky. Ak nie sú poškodené korene, mala by sa spamätať.Držím palce.
Arizona, ďakujem. Nie, nemala by byť premokrená, nepolievam ich nadmerne a ani často. Poškodené lístky som jej už ostrihala. Práve však kvitne a má plno ďalších pukov, preto som ju nechcela vyberať z kvetináča. Ale po odkvitnutí skontrolujem korienky a skúsim presadiť. Ešte raz vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať