Zavrieť

Porady

Platová trieda

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, že v akej platovej triede by som mala byť zaradená ak budem opäť pracovať ako učiteľka v mš, mám 8 rokov praxe /z toho 4,5 v mš/, mám ukončenú strednú školu a teraz v júni mám prijímačky na vysokú školu.
Mne sa zdá. že v 8.
Ako sa môžem dostať do 9. ??

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Učitelia v MŠ sú zaradené v 8 tr. Mnes sa zdá , že tu nemáš nárok na postup do 9 pretože ak by si mala VŠ tak táto profeisa, ktorú budeš vykonávať si nevyžaduje VŠ-vzdelanie.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Učiteľka MŠ, ktorá má vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa môže byť zaradená do 9. platovej triedy. Odvíja sa to však od pracovnej náplne učiteľky a splňania požadovaného vzdelania v zmysle vyhlášky č. 41/1996 Zb. . Podľa nariad. vlády, ktorým sú stanovené katalógy prac. činností, je v časti - prac. činnosti pre duševnú prácu - 17. školstvo, plat. trieda 9., pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - uvedená presne činnosť, ktorú musí učiteľka MŠ vykonávať, aby mohla mať 9. PT. Musíš vykonávať aj tzv. poradenskú a metodickú činnosť. Už dávnejšie som nezatrieďovala učiteľky MŠ.Musela by som si preštudovať metodické materiály z MŠ /ako to presne je/, hlavne to do splnenia a po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom, lebo učiteľka MŠ v zmysle katalógu môže byť aj vyššie ako v 9 PT.

    konkrétne odpoveď - aby si mohla ísť do 9 PT musíš ukončiť vysokú školu a potom vykonávať činnosť, ktorá je zaradená do 9PT.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Zzuzzi Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa opýtať, že v akej platovej triede by som mala byť zaradená ak budem opäť pracovať ako učiteľka v mš, mám 8 rokov praxe /z toho 4,5 v mš/, mám ukončenú strednú školu a teraz v júni mám prijímačky na vysokú školu.
    Mne sa zdá. že v 8.
    Ako sa môžem dostať do 9. ??

    Ďakujem.
    No predsa ak ukončíš VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.