Zavrieť

Porady

Záloha a kurzový rozdiel

Ahoj poraďáci chcela by som sa s vami poradiť či postupujem správne. Obdržali sme zálohu na 3000eur. Zaplatili sme z devízového účtu prepočítali sme kurzom NBS dňom odpísania eur čiže to bolo 95 637,00 SKK.
Dostali sme daňový doklad k prijatej zálohe, ibaže im prišli peniaze na účet v iný deň tak aj prepočet mali iný im prišlo 93 633,00 SKK. Čítala som že kurozový rozdiel zo zálohy nevzniká takže prosím vás je moje účtovanie správne:
95 637 SKK/3000 EUR 052/221
Daňový doklad k prijatej zálohe, účtujem len o dph
14 949,80 SKK/478,99 EUR 343/052
Vyúčt.faktúra
150 000,- 042/321
28 500,- 343/321
80 687,20 321/052
14 949,80 321/343
a kurzový rozdiel mi vznikne až pri úhrade vyúčt.faktúry?
Prosím vás o kontrolu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Áno mal som podobný prípad, je to bežné.

    Tak ako si nevieme predstaviť, že kurzové rozdiely by vplývali na cenu tovaru a služieb tak KR nemôže ovplyvňovať výšku zálohy.

    Kurzový rozdiel sa musí vyčísliť na jednej strane proti účtu 321 a na druhej strane proti účtu 311.

    Hodnota záloh na účtoch 324 a 314 musí byť zhodná a jedine ako sa to dá docieliť vzhľadom na iný dátum odoslania a iný dátum prijatia peňazí je dátum účtovného prípadu a to by mal byť dátum keď sa obidve strany na zálohe dohodli čo je obvykle dátum vystavenia zálohovej faktúry.

    Toľko môj názor.

    apo

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ale ja mám dátumov viac. Jeden keď mi odišli peniaze z účtu s jedným kurzom a druhý dátum keď prišli peniaze dodávateľovi na účet s iným kurzom takže daňový doklad k prijatej zálohe mi vystavil kurzom keď mu prišli peniaze. Takže to mám urobiť tak že si zmením kurz ktorým mi odišli peniaze na ten ktorý je na daň.doklade k zálohe?

    Záloha a kurzový rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.