Zavrieť

Porady

predaj auta na lízing

Ahoj, prosím vás keď mám úžitkové auto na lízing, ešte nesplatené a rozhodnem sa ho predať, to je postúpenie lzingu? Akosi sa neviem vymotať.
ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    IvetaH Pozri príspevok
    Ahoj, prosím vás keď mám úžitkové auto na lízing, ešte nesplatené a rozhodnem sa ho predať, to je postúpenie lzingu? Akosi sa neviem vymotať.
    ďakujem za radu
    No to by si mala vedieť práve Ty, ako si sa dohodla s protistranou Predávaš normálne na základe kúpno-predajnej zmluvy = najprv predčasné ukončenie lizingu....alebo postupuješ na iného partnera prostredníctvom lizingovky....

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Veď ani to neviem, ale teraz si myslím, že môžem vyplatiť lízingovke zostatok a predať auto alebo postup cez lízingovku. Ďakujem ti, to mám z toho tepla. Už aby bol október.
    A prosím ťa, asi jednoznačná odpoveď nie je, čo je výhodnejšie.
    Ďakujem ešte raz

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    IvetaH Pozri príspevok
    Veď ani to neviem, ale teraz si myslím, že môžem vyplatiť lízingovke zostatok a predať auto alebo postup cez lízingovku. Ďakujem ti, to mám z toho tepla. Už aby bol október.
    A prosím ťa, asi jednoznačná odpoveď nie je, čo je výhodnejšie.
    Ďakujem ešte raz
    Chcelo by to vidieť čísla, dobu lizingu a pod. Daj si do lišty hľadať "predčasne ukončený lizing". Tam uvidíš ako musíš upravovať ZD /odpisy/ pri predčasne ukončenom lizingu a postúpenie lizingu za nezmenených podmienok- tiež tu nájdeš. Je to hra čísiel ...

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Záleží aj na leasingovke, či takú službu robí, že leasing predčasne ukončí a potom ešte aj zabezpečí predaj tretej strane. To už je akosi naviac, určite to nerobí bežne každá, ak vôbec daktorá. Treba skôr požiadať leasingovku o predčasné ukončenie odpredajom a potom sa dohodnúť so záujemcom na normálnom predaji.

    predaj auta na lízing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.