Zavrieť

Porady

Prepustenie živnostníka

Dobry den, chcela by som poprosit surne poradit v nasledovnej veci. Manzel dlhe roky pracoval ako predajca , na hlavny pracovny pomer. CCA dva roky dozadu chceli majitelia aby si zalozil zivnost a nadalej pracoval pre nich na zivnost. Teraz dostal z jedneho dna na druhy padaka. Ako dovod uviedli ze v predajni niekto ukradol tovar v hodnote cca. 90 tisic korun. Majitel mu len oznamil ze viac nema chodit do prace s tym ze posledne dve faktury ani nema posielat ze ich nepreplati. ( Na smene bol este jeden pracovnik ) takze sumu rozdelili medzi oboch.
Ja som momentalne na materskej s malinkym babetkom a je to pre nas neunosna situacia. Manzel chce preto zrusit zivnost a co najskor sa zamestnat na hlavny pracovny pomer. Ako postupovat pri zruseni zivnosti ? Ma narok na davky v nezamestnanosti kym si najde pracu ma sa hlasit na urade prace ? Nemocenske poistenie a socialne poistenie si zo zivnosti platil v minimalnej sume.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Platina Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poprosit surne poradit v nasledovnej veci. Manzel dlhe roky pracoval ako predajca , na hlavny pracovny pomer. CCA dva roky dozadu chceli majitelia aby si zalozil zivnost a nadalej pracoval pre nich na zivnost. Teraz dostal z jedneho dna na druhy padaka. Ako dovod uviedli ze v predajni niekto ukradol tovar v hodnote cca. 90 tisic korun. Majitel mu len oznamil ze viac nema chodit do prace s tym ze posledne dve faktury ani nema posielat ze ich nepreplati. ( Na smene bol este jeden pracovnik ) takze sumu rozdelili medzi oboch.
    Ja som momentalne na materskej s malinkym babetkom a je to pre nas neunosna situacia. Manzel chce preto zrusit zivnost a co najskor sa zamestnat na hlavny pracovny pomer. Ako postupovat pri zruseni zivnosti ? Ma narok na davky v nezamestnanosti kym si najde pracu ma sa hlasit na urade prace ? Nemocenske poistenie a socialne poistenie si zo zivnosti platil v minimalnej sume.
    Myslím, že živnosť môže zrušiť kedykoľvek. Musí len obehať pár úradov - živnostenský úrad, daňový úrad, sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu.

    Po zrušení živnosti s môže prihlásiť na úrad práce, ale podporu bude mať len minimálnu, keďže si platil len minimálne odvody.

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Možno, že nebude mať žiadnu, lebo živnostníci si väčšinou platia len to, čo musia a na podporu v nezamestnanosti zabúdajú, takže skús pozrieť, či si vôbec odvádzal aj na PvN.

    Platina je offline (nepripojený) Platina

    Platina
    Dakujem. Neviem ci si platil aj Pvn. Socialke odchadzala len jedna suma vo vyske 3000,- a na zdravotne poistenie platil 1300,-.
    Nechcem moc spekulovat ale co ak by isiel na PN zatial a popri tom si hladal pracu ? Neviete v akej vyske by mohla byt PNka pri odvode 1300,- mesacne ?

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    PN sa neráta z 1 300,- to je platba na zdravotné poistenie. PN sa ráta z vymeriavacieho základu, z ktorého sa odvádzalo nemocenské poistenie, t.j. pravdepodobne minimum a to znamená, že môžete z toho minima dostať aj nemocenské dávky.

    Platina je offline (nepripojený) Platina

    Platina
    Aha vlastne hej to je zdravotne ..uz som z toho zmagorena, bol to pre nas riadny sok v najnevhodnejsom obdobi.
    Mam v ruke danove priznanie za rok 2007 kde tam vycitam vymeriavaci zaklad prosim ?

    Prepustenie živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.