Zavrieť

Porady

Krtko

Dobry den poradaci mam problem vystvat zo zahrady krtka vedeli by ste mi poradit co mam skusit????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    hlavne nekupovať žiadne odpudzovače. Obávam sa aj keď mi je to ľúto že pomôže len fyzická likvidácia.
    Najaktívnejšie sú ráno.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Keď som bola naposledy u kaderníčky, prišla tam pani pýtať si ostrihané vlasy, že to dá do diery, lebo pach ľudských vlasov krtkov odpudzuje. Ale či to fakt zaberá, tak to neviem.

    dalida je offline (nepripojený) dalida

    dalida
    Údajne by mali účinkovať aj psie chlpy. Neskúšala som neviem, mále ale dvoch psov a žiadnych krtkov

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    lucy200 Pozri príspevok
    Dobry den poradaci mam problem vystvat zo zahrady krtka vedeli by ste mi poradit co mam skusit????
    My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali... Susedia majú "radosť", pretože nevedia ako sa ich zbaviť. V našej záhradke sa ukázali len na jar, pretože krtkostop bol odložený v krabici v dome. Ale čo je zase v záhrade, nemáme ani jedného krtka.
    Tento rok sme tohto pomocníka kúpili aj našim a ich krtko sa tiež odsťahoval
    Ešte keby mravce odháňal.....

    Takže odporúčam

    PS: Bzučí a vibruje cez deň aj v noci. Psom ani mačkám neprekáža.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som tiež zúfalá,mám prerytú celú záhradu,denne likvidujem 3-15 krtincov!
    Vyskúšala som už všetko možné: vytápanie,chlpy, vydymovanie dymovnicou,sírovými tyčinkami,napichané na paliciach plast.fľaše-kto ide okolo musí povinne zabúchať, fľaše hore dnom, dolu dnom atď.
    Jediný v našom okolí,kto nemá krtov ja jeden starý podivín, ktorý sedáva s motykou v ruke nad krtincami a čaká a čaká...

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Viete o tom že krtko krtkuje len v super dobrej zemine? to by malo potešiť
    mne naozaj pomohli vlasy od kaderníčky napchaté do dier a zapálené /ráno/ ,ale pomáha iba dočasne kým nevyprchá smrad / asi týždeň/
    ten sused je super len ukecať všetkých krtkov aby si skočili k nemu na návštevu

    lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

    lucy200
    mirpo Pozri príspevok
    My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali... Susedia majú "radosť", pretože nevedia ako sa ich zbaviť. V našej záhradke sa ukázali len na jar, pretože krtkostop bol odložený v krabici v dome. Ale čo je zase v záhrade, nemáme ani jedného krtka.
    Tento rok sme tohto pomocníka kúpili aj našim a ich krtko sa tiež odsťahoval
    Ešte keby mravce odháňal.....

    Takže odporúčam

    PS: Bzučí a vibruje cez deň aj v noci. Psom ani mačkám neprekáža.
    no ja som tiež kupila krtkostop a sviňa jedna nechce zdupkať :-) asi mu je u nás fajn, ale skusim ešte tie vlasy možno to zabere.
    Naš krtko ešte aj pri krtkostope spravil krtinec takže je daky odolný :-)

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    dalida Pozri príspevok
    Údajne by mali účinkovať aj psie chlpy. Neskúšala som neviem, mále ale dvoch psov a žiadnych krtkov
    No my máme tiež dvoch psov, aj kde-kade sú chlpy po záhrade, ale aj krtko ...

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    mirpo Pozri príspevok
    My sme minulý rok kúpili krtkostop a krtkovia zdupkali...
    Ešte keby mravce odháňal.....

    Ahoj Mirpo.

    Kúpte mravecstop (prípadne mravcestop ) a je to.

    Ahoj
    Ka Mil

    Adamlap je offline (nepripojený) Adamlap

    Vylúčený člen Adamlap
    Čaute.Krtko je dobrý a užitočný,preto lebo vám pomáha.Kto nemal medvedíkov - "ščúrov" nevie nič.Vtedy nepomože hnevať ani plakať.Ešte tak predať.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Adamlap Pozri príspevok
    Čaute.Krtko je dobrý a užitočný,preto lebo vám pomáha.Kto nemal medvedíkov - "ščúrov" nevie nič.Vtedy nepomože hnevať ani plakať.Ešte tak predať.
    NO, konečne som sa dozvedela,čo sú to tí medvedíci,ktorých spomínajú v inej téme. To sú ščúri-u nás šťúri. Moja babka sa ich zbavila vytápaním jám jarovou vodou.

    jazzy je offline (nepripojený) jazzy

    jazzy
    Môj osvedčený prostriedok je Naftalín (prostriedok proti moliam, dostať v drogérii, ale musí to byť ten tradičný príšerne smradľavý, žiadne moderné inovácie). Kopček opatrne rozhrabem, do diery dám 1 tabletku Naftalínu čo najhlbšie a zahrabem. Krtko urobí ešte niekoľko kopčekov, do každého treba dať po tabletke a po pár dňoch je krtko preč. Susedia si kúpili odpudzovač, čo vydáva vo dne v noci príšerný zvuk a krtko veselo pochoduje po celej záhrade už vyše týždňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.