Zavrieť

Porady

Predlžovanie pracovného pomeru

Dobrý deň, chcem sa spýtať na predlžovanie pracovného pomeru. Pri nástupe do zamestnania som so zamestnávateľom uzatvorila pracovnú zmluvu na dobu určitú. Po uplynutí tejto doby mi bola zmluva opätovne predĺžená na dobu určitú. Chcem sa spýtať, či mi môže byť zmluva opäť predĺžená na určitú dobu. Nie som prijatá ako zamestnanec na zastupovanie. Je potrebné dať zamestnávateľovi žiadosť o predĺženie pracovného pomeru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    gatar Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať na predlžovanie pracovného pomeru. Pri nástupe do zamestnania som so zamestnávateľom uzatvorila pracovnú zmluvu na dobu určitú. Po uplynutí tejto doby mi bola zmluva opätovne predĺžená na dobu určitú. Chcem sa spýtať, či mi môže byť zmluva opäť predĺžená na určitú dobu. Nie som prijatá ako zamestnanec na zastupovanie. Je potrebné dať zamestnávateľovi žiadosť o predĺženie pracovného pomeru?
    Pracovný pomer na dobu určitú možno dohodnúť najdlhšie na 3 roky a
    v rámci 3 rokov predĺžiť alebo opätovne dohodnúť najviac jedenkrát. Potom sú tam určité výnimky, kedy možno opätovne predĺžiť pracovný pomer. Pozri si § 48 .

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Učiteľke v ZŠ bol pred 01.09.2007 predĺžený pracovný pomer na dobu určitú už dvakrát. Teraz by jej zamestnávateľ chcel predĺžiť zmluvu na dobu určitú znovu. Podľa nového ZP by to už urobiť nemohol, lebo už bola zmluva predĺžená, ale s ohľadom na na par. 48 ods. 6 písm.g (keďže zamestnávateľ má menej ako 20 zamestnancov) by mohol? Ďakujem za radu

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    Uľa Pozri príspevok
    Učiteľke v ZŠ bol pred 01.09.2007 predĺžený pracovný pomer na dobu určitú už dvakrát. Teraz by jej zamestnávateľ chcel predĺžiť zmluvu na dobu určitú znovu. Podľa nového ZP by to už urobiť nemohol, lebo už bola zmluva predĺžená, ale s ohľadom na na par. 48 ods. 6 písm.g (keďže zamestnávateľ má menej ako 20 zamestnancov) by mohol? Ďakujem za radu
    Áno, môže jej predĺžiť alebo opätovne dohodnúť PP na dobu určitú aj nad rámec 3 rokov v súlade s § 48 ods. 6 ZP, keďže má menej ako 20 zamestnancov, v ZP to je to jasne stanovené.

    Predlžovanie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.