Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti a zamestnanec na PN

Pozdravujem všetkých poraďákov...
Vedúci by chcel skončiť so živnosťou k 1.júlu z dôvodu zdravia, má 5 zamestnancov, ale jeden z nich je na dlhodobej PN. V ten istý deň keď skončí tento, prevádzku má prebrať nasledujúci majiteľ samozrejme so všetkými zamestancami. Len nevedia, ako to teraz bude s tým, ktorý je na PN. Prosím, poraďte mi....
Veeeeľmi vám všetkým ďakujem za rady
katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Pozdravujem všetkých poraďákov...
    Vedúci by chcel skončiť so živnosťou k 1.júlu z dôvodu zdravia, má 5 zamestnancov, ale jeden z nich je na dlhodobej PN. V ten istý deň keď skončí tento, prevádzku má prebrať nasledujúci majiteľ samozrejme so všetkými zamestancami. Len nevedia, ako to teraz bude s tým, ktorý je na PN. Prosím, poraďte mi....
    Veeeeľmi vám všetkým ďakujem za rady
    katka
    Ak so všetkými, tak aj s tým na PN, aj on je stále zamestnancom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Ale je možné uzavrieť zmluvu s človekom, ktorý je na PN?
    Je.
    Ale asi s dodatkom ze nastupi po PN,nie? Lebo planovany prichod do prace ma v az v septembri.
    Takze mili poradaci,
    podla Socialnej poistovne nie je mozne s tym zamestnancom uzavriet pracovnu zmluvu, lebo by to bolo porusenie liecebneho rezimu a tak by mu zastavili nemocenske davky. Podla pracovneho zakona je mozne uzavriet zmluvu, ale podla Socianej poistovne nie. Dnes som volala priamo na Socialnu poistovnu a dostala som taketo informacie. Ale ďakujem aj vam....
    Katka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Takze mili poradaci,
    podla Socialnej poistovne nie je mozne s tym zamestnancom uzavriet pracovnu zmluvu, lebo by to bolo porusenie liecebneho rezimu a tak by mu zastavili nemocenske davky. Podla pracovneho zakona je mozne uzavriet zmluvu, ale podla Socianej poistovne nie. Dnes som volala priamo na Socialnu poistovnu a dostala som taketo informacie. Ale ďakujem aj vam....
    Katka
    Dostať za čas DPN mzdu nemôže, pretože by prišiel o dávky, ale PZ uzatvoriť môže. Bude vedený ako DPN.

    Ukončenie živnosti a zamestnanec na PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.