Zavrieť

Porady

Lalia

Ahojte!Potrebujem poradiť,dostala som cibuľky ľalie,na ktorých je už aj výhonok.Chcem sa opýtať,kedy ich mám zasadiť a do akej zeminy?Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja ľaliu sadím na jeseň.
    Ale zasaď ju do do zeme a zľahka prihrň zeminou,aby sa nepoškodil výhonok.

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    A ten výhonok mám zakryť tiež?Sorry za blbú otázku,ale s cibuľovinami nemám absolútne žiadnu skúsenosť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zakryť aj výhonok. Zasaď ju tak, aby nad ňou bolo asi toľko zeminy,aká vysoká je cibuľa.Preto som písala, že zľahka prihrnúť zeminou, aby sa nepoškodil výhonok.

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    Ďakujem ti Arizona za tvoje odpovede!Moja posledná otázka,do akej zeminy-substrátu ju zasadiť??M

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja ich sadím do záhrady a celkom sa im darí. Ak nemáš záhradu a budeš ich sadiť do črepníka, tak radšej trochu ťažšiu zeminu(napr. z lesa,al. parku).Tie ľahké, čo sú na zeleninu nie sú moc vhodné.
    Ak črepník, tak hlbší-majú pomerne veľa koreňov.

    alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

    alchemilka
    Ahojte. Ja mám ľalie doma v záhradke a darí sa im dobre. Typujem, že v záhradke mám stredne ťažkú pôdu. Mam ale jeden problém s nejakými divnými larvami. Najprv majú rozmer ako vošky a o pár dní majú 1-1.5 cm. Požierajú im listy a robia v nich dierky. Sú svetlohnedej farby a pripomínajú pásavku zemiakovú. Majú čierne výkaly, ktoré ich obklopujú,ak sú väčšie.Ešte som nestihla zájsť do záhradkárstva v meste. Viete mi niekto pradiť? Ďakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    alchemilka Pozri príspevok
    Ahojte. Ja mám ľalie doma v záhradke a darí sa im dobre. Typujem, že v záhradke mám stredne ťažkú pôdu. Mam ale jeden problém s nejakými divnými larvami. Najprv majú rozmer ako vošky a o pár dní majú 1-1.5 cm. Požierajú im listy a robia v nich dierky. Sú svetlohnedej farby a pripomínajú pásavku zemiakovú. Majú čierne výkaly, ktoré ich obklopujú,ak sú väčšie.Ešte som nestihla zájsť do záhradkárstva v meste. Viete mi niekto pradiť? Ďakujem
    Cibule je dobré pred sadením namoriť,alebo zasypať takým práškom( nie som si istá, či sa to volá Fundazol).
    Ak máte napadnuté cibule larvami, najlepšie ich je zlikvidovať a neuskladňovať s ostatnými, lebo sa zničia aj ostatné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.