Zavrieť

Porady

Štatistika NBS

Ahojte,


chcem sa spýtat nemate niekto nejaky link okrem kde by som získala ake statistiky a v akych periocidách treba posielat do NBS.

Popripade nejaky zoznam .





vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inngrid Pozri príspevok
    Ahojte,


    chcem sa spýtat nemate niekto nejaky link okrem kde by som získala ake statistiky a v akych periocidách treba posielat do NBS.

    Popripade nejaky zoznam .





    vdaka
    Aká si firma? Aké štatistiky máš na mysli.

    NBS predpisuje rôznym druhom spoločností rôzne hlásenia - iné majú banky, inú poisťovne, iné sprostredkovatelia poistenia, iné správcovské spoločnosti.

    Všetky predpisy, ktoré vydáva NBS sú na ich stránke www.nbs.sk v časti Legislatíva > Vestník NBS. Sú tam vestníky aj roky spätne.

    inngrid je offline (nepripojený) inngrid

    inngrid
    Axoj Chobot,
    mam viac spoločnosti ktoré účtujem. A nechcem niečo neurobit
    ale fakt je ze neuctujem ani banku ani poistovnu ani sprostredkovatela poistenia. Mam normal klasicke a.s. a s.r.o.-cky. Ak som spravne pochopila statistky sa robia podla toho aky mas predmet podnikania respektive v com robim ale existuju nejake vsetobecne pokyny pre podnikatelov?
    pozerala som tu nbs-ku ale aj tak sami zda ze je tam toho vela a aj tak to nie dobre chapem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    inngrid Pozri príspevok
    Axoj Chobot,
    mam viac spoločnosti ktoré účtujem. A nechcem niečo neurobit
    ale fakt je ze neuctujem ani banku ani poistovnu ani sprostredkovatela poistenia. Mam normal klasicke a.s. a s.r.o.-cky. Ak som spravne pochopila statistky sa robia podla toho aky mas predmet podnikania respektive v com robim ale existuju nejake vsetobecne pokyny pre podnikatelov?
    pozerala som tu nbs-ku ale aj tak sami zda ze je tam toho vela a aj tak to nie dobre chapem
    Ja poznám povinnosti bánk a poisťovní, neviem, aké hlásenia musia posielať s.r.o -čky.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Skús kuk sem http://www.porada.sk/archive/index.php/t-11836.html
    Máš zahraničné aktíva/pasíva? asi pred 3 rokmi som aj ja takéto výkazy vyhotovovala, ak nákup/predaj kumulatívne od začiatku roka bol zaokrúhlene milion (vykazovalo sa v milionoch), potom ten výkaz zmenili (len zostatok A/P zaokrúhlene aspoň milion).
    Tento výkaz máš na mysli? mal označenie DEV 1-12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.