Zavrieť

Porady

Zamestnanec - invalidny dochodca

Dobry den, chcela by som sa spytat ako mozes ziskat informaciu aka je vyska (t.j.%) invalidity zamestnanca? Nastupil k nam do pracovneho pomeru ale na výmere dochodku zo socialky to nie je spomenute. Kedze neviem aka je vyska invalidity neviem aku hranicu invalidity mam zadat v personalistike. Viete mi poradit na koho sa obratit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Mne zamestnanec predložil ešte list zo social. posťovne, kedy sa dôchodky prehodnocovali a tam je presne uvedené koľko je to %.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Tak mate dobreho zamestnanca. Lebo ten nas ma len papiere o navysovani dochodku a tam to nie je.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Tak nech ho skúsi vyžiadať zo SP. Ty predsa musíš vedieť o aký pokles invalidity ide.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Teraz som volala na socialnu poistovnu a tam mi povedali, ze mal vysluhovy dochodok ktory bol neskor preklasifikovany na invalidny a invaliditu nema. Moze to byt tak, ze invalidita je 0%?

    Hepi je offline (nepripojený) Hepi

    obyčajná vydatá žena Hepi
    Vysvetli mu, že nech prinesie papier, ktorý dostal, keď bol na prehodnotení zdravotného stavu. Lebo mne tiež jedna pracovníčka doniesla až dvakrát doklad z SP, kde bolo len navýšenie. Snáď to pochopí a prinesie správny doklad.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Takéto niečo tam má byť? Za invalidného ste boli uznaný z dôvodu, že máte pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% v porovnaní so zdravou fyzickou osobou. To znamená, že je to kategória INVALIDNÝ VIAC AKO 70%?

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    ?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Anonymka Pozri príspevok
    Takéto niečo tam má byť? Za invalidného ste boli uznaný z dôvodu, že máte pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70% v porovnaní so zdravou fyzickou osobou. To znamená, že je to kategória INVALIDNÝ VIAC AKO 70%?
    V rozhodnutí o priznaní ID má v odôvodnení napísané, aký percento invalidity má priznané - či do 70% alebo nad 70%. Presnú výšku nie, tá je uvedená len v zápisnici o posúdení zdravotného stavu v komisii.

    Zamestnanec - invalidny dochodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.