Zavrieť

Porady

Dobropis z roku 2007

Dobry den,

uctujem v jednoduchom ucte a som platcom DPH.

Od nemenovaneho poskytovatela tel. sluzieb som len teraz obdrzala FA - dobropis z 12/2007 na sumu -148.50 a FA 4/2008 na sumu 201,- Sk, ktoré mi neboli dorucene, ale asi v polovici maja som dostala upomienku, ze mam voci nim neuhradene zavazky.Ich zavazok z decembra, co mi mali vratit, to im nevadilo, ale na tu aprilovu FA ma uz samozrejme upozornili. Bohuzial, ja som si nevsimla, ze mi fa neprisla, uhradzam ju obycajne este v ten den, ako mi pride. Tak som tam hned volala, a dohodli sme sa, ze mi poslu obidve FA (tada fa a dobropis) a uhradila som len rozdiel, teda 52,50 Sk.

Faktury mi samozrejme neposlali az po dalsom urgovani z mojej strany, aj ked som to uz uhradila v polovici maja.

Uctujem v programe MRP, som platcom DPH. Vedeli by ste mi poradit, ako mam postupovat pri uctovani, aby to bolo spravne?

Dobropis na sumu -148,50 (datum vystavenia 1.12.2007, dodania 1.12.2007 a splatnosti 27.12.2008)
Fa na sumu 201,- Sk (datum vystavenia 1.4.2008, dodania 1.4.2008, splatnosti 24.4.2008)
Uhradila som cez internetbanking rozdiel v sume 52.50 Sk este v ten den, ako sme sa s pracovnikom nemenovanej spolocnosti dohodli na postupe platby.

Dufam, ze som to zrozumitelne napisala, "trapim" sa s tym uz od rana bieleho....

Dakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    danse Pozri príspevok
    Dobry den,

    uctujem v jednoduchom ucte a som platcom DPH.

    Od nemenovaneho poskytovatela tel. sluzieb som len teraz obdrzala FA - dobropis z 12/2007 na sumu -148.50 a FA 4/2008 na sumu 201,- Sk, ktoré mi neboli dorucene, ale asi v polovici maja som dostala upomienku, ze mam voci nim neuhradene zavazky.Ich zavazok z decembra, co mi mali vratit, to im nevadilo, ale na tu aprilovu FA ma uz samozrejme upozornili. Bohuzial, ja som si nevsimla, ze mi fa neprisla, uhradzam ju obycajne este v ten den, ako mi pride. Tak som tam hned volala, a dohodli sme sa, ze mi poslu obidve FA (tada fa a dobropis) a uhradila som len rozdiel, teda 52,50 Sk.

    Faktury mi samozrejme neposlali az po dalsom urgovani z mojej strany, aj ked som to uz uhradila v polovici maja.

    Uctujem v programe MRP, som platcom DPH. Vedeli by ste mi poradit, ako mam postupovat pri uctovani, aby to bolo spravne?

    Dobropis na sumu -148,50 (datum vystavenia 1.12.2007, dodania 1.12.2007 a splatnosti 27.12.2008)
    Fa na sumu 201,- Sk (datum vystavenia 1.4.2008, dodania 1.4.2008, splatnosti 24.4.2008)
    Uhradila som cez internetbanking rozdiel v sume 52.50 Sk este v ten den, ako sme sa s pracovnikom nemenovanej spolocnosti dohodli na postupe platby.

    Dufam, ze som to zrozumitelne napisala, "trapim" sa s tym uz od rana bieleho....

    Dakujem vopred za pomoc.
    -Dobropis do knihy došlých faktúr:kód DPH 40, typ D-dobropis, s dátumom kedy ti dobropis došiel(najlepšie pripojiť k dobrop.aj obálku s dátumom pečiatky pošty).
    -Došlú faktúru zaúčtuješ bežným spôsobom, kód DPH 40.

    úhrady nasledovne:
    - došlá fakúra výdaj 201,-Sk banka,- prev.réžia168,90 Sk, dph 32,10 Sk
    - dobropis : výdaj -148,50 Sk banka, prev.réžia -124,80 Sk, dph -23,70 Sk-typ dokladu D-dobropis.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Tu máme nejaký postup vrámci uzáv. účt. operácií.
    http://www.porada.sk/t68751-vzajomne...poh%B5ad%E1vok

    Ešte existuje jeden, kt. podľa mňa nepredstavuje porušenie postupov účtovaia:

    Mám zaevidovanú DFA i dobropis v závazkoch. V ten deň kedy prebehla úhrada rozdielu FA, by som postupovala.
    - ZAúčtujem úhradu DFA v plnej výške: -BU, +VOZD-prev.réžia
    - zaúčtujem úhradu dobropisu v plnej výške +PP na BU, mínus VOZD-prev. réžia.
    - rozdiel, čo si uhradila máš vysporiadaný a v DFA Ti nebude figurovať ani dobr, ani FA, a zaúčtované to budeš mať.

    danse je offline (nepripojený) danse

    danse
    Vyzera to dobre:-)
    Dakujem Vam velmi pekne za pomoc. Pekny dnik prajem, mne ste ho urcili vylepsili:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.