Zavrieť

Porady

svrbenie a pálenie

Dobrý deň,

keby mi tak vedel niekto poradit, tak vopred dakujem.

mavam pošvove infekcie, uz je to 4. za rok, brala som raz Mycomax, potom 2x Polygynax, a teraz mam brat Diflucan, Antifingul a Gyno-Pevaryl vaginálne gulocky /aj ked v nich píšu, že sa nemaju používat s inou vnútornou liečbou rodidiel/. A keďze sa už rok snažím otehotniet, toto ma ubíja.

Poraďte mi prosím.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Myslel Tvoj gynekolog na to,že to môže byť aj alergia na...napr.parfémy/ vonavé vložky,mydlá/farbivá/ružový toaleták napr,atd ,atd.Ak nerobí stále kultivácie,môže to byť problémy alergický,treba testy na kožnej amb.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    V prvom rade posilni imunitu. Infekcie= slabsia imunita. Ked som bola v strese, tiez sa mi to prihodilo. Ale treba pri liecbe nosit bavlnene nohavicky, davaj pozor aj na pracie prasky a avivaze - moze to drazdit este viac. Este mozem odporucit na neparfumovanej vlozke -slipke pouzit bylinkovy odvar - mysi chvost, alebo kamilky - ukludnuju, ale iba studeny pouzi, chladi to. A potom po osuseni natriet cistym olivovym olejom - pomaha to. Aj ked neviem ani ja, v akom stadiu a z akej priciny konkretne to mas - daj to poriadne vysetrit. A hlavne sa psychicky pokus spomalit v zivote, ukludnit, a potesit sa niecim novym vseobecne, nemyslim iba materialnym, ale aj napr. nejaku novu zalubu, zmysel, dobra knizka....Drzim palce, nie je to nic prijemne, ale verim,ze sa das do poriadku a aj babo bude

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ak su to nejake plesne, uplne vyluc zo stravy cukor a je potrebne celkove preliecenie, ale najprv musis vediet akeho povodu su tie zapaly.

    wewa je offline (nepripojený) wewa

    wewa
    Dobrý večer Kjara L, odporúčam stránkysamozrejme má byť w len odkaz na webovú adresu ešte nemôžem odoslať-aspoň 15 príspevkov) vvv. primar. sk tam nájdeš gynekológia od A-Z, alebo
    vvv. lekar. sk , vvv. svetzdravia. sk. Mám tiež osobné skúsenosti podobného druhu, posledné 3 roky bez problémov. Odporúčam: konzumovať kyslé jedlá ako uhorky, jesť jogurt, cmúľať CANDILAC - dostať v lekárni bez predpisu, obsahuje živé acidofilné kultúry...želám veľa zdravia..

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    Ked si spomeniem na takéto plesňové obdobie môjho života, vyvstanú mi pred očami tie nekonečné kolotoče s čípkami, masťami všetkého druhu, mala som problémy aj s vonkajšími rodidlami, ktoré ma tak strašne svrbeli, že som ich mala až do krvi doškriabané. Bola som mladá a spoliehala som sa iba na lekárov, lebo som o inom spôsobe liečby nevedela. Trápila som sa s farmakoliečbou, ktorá mi nepomohla. A pritom sú naozaj dôležité tie princípy, ktoré sú tu už spomenuté, hlavne s tou zásaditotvornou stravou, zvýšením imunity.
    Výborný nápad s tou vložkou lorelei, dakujem ti, môžem to poradiť babenkám, ktoré si týmto problémom akurát prechádzajú. Ale lepia potom takéto vložky ešte?

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    motylik7 Pozri príspevok
    Výborný nápad s tou vložkou lorelei, dakujem ti, môžem to poradiť babenkám, ktoré si týmto problémom akurát prechádzajú. Ale lepia potom takéto vložky ešte?
    Lepia, ale treba aj tak pouzit o nieco tesnejsie nohavicky. Ono to nie je na cely den, to sa ani neda. Ale aspon na doma na 2 hodinky. Alebo velku vlozku a trocha navlhcit povrch.

    Kjara L je offline (nepripojený) Kjara L

    Kjara L
    Velmi krasne dakujem.

    uz som si nakupila saforelle pre intimnu hygienu a budem davat pozor na vsetko, o com pisete, a posilnim imunitu a uvidim, ako to pojde dalej. a co este budem musiet podniknut.

    Este raz, dakujem, ake prijemne je sa s Vami poradit.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    presne, treba zistiť, akého pôvodu je ten problém, ja som po pôrode chytila takú mykózu, že až ...
    ale keď už bolo veľmi zle, tak je dobré si urobiť roztok voda a sóda bikarbóna a robiť sedacie kúpele...
    len toto nelieči.... je to len na zmiernenie bolesti a svrbenia...
    liečiť treba z vnútra

    wewa je offline (nepripojený) wewa

    wewa
    Kjara L ahoj, pozri si túto stránku:

    vvv.novinky.cz/clanek/142760-
    pozor-na-intimni-problemy-po-koupani-a-sexu.html

    oprav v na WWW!)
    ahoj Kjara L.Ja som si to zažila od 15rok. svrbenie,pálenie, výtoky, a keď som sa vydala nechuť k pohlavnému životu.Liečená som bola všetkým možným aj môj manžel a to bez úspechu.Strava a rôzne čaje a sedacie kúpele to všetko som skúšala.Až keď raz v minulom roku som išla alergologičke a tá zistila podľa testov že mám reakciu pozitívnu na CANDIDU.mala som dostávať injekcie ale nakoľko sme sa nevedeli dopracovať k spoločnosti čo vyrába vakcínu z mojim gynekológom sme prišli na spôsob ako to vyriešiť. Mala som nasadenú intenzívnu liečbu MYCOSYSTOM 150mg a teraz užívam 2 dni pred menštruáciou 1tab MYCOSYSTU 150mg a som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke ja som bola už veľmi zúfalá a myslela som že sa z toho nikdy nedostanem veď to trvalo neuveriteľných 12 rokov.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    angelika homolova Pozri príspevok
    ahoj Kjara L.Ja som si to zažila od 15rok. svrbenie,pálenie, výtoky, a keď som sa vydala nechuť k pohlavnému životu.Liečená som bola všetkým možným aj môj manžel a to bez úspechu.Strava a rôzne čaje a sedacie kúpele to všetko som skúšala.Až keď raz v minulom roku som išla alergologičke a tá zistila podľa testov že mám reakciu pozitívnu na CANDIDU.mala som dostávať injekcie ale nakoľko sme sa nevedeli dopracovať k spoločnosti čo vyrába vakcínu z mojim gynekológom sme prišli na spôsob ako to vyriešiť. Mala som nasadenú intenzívnu liečbu MYCOSYSTOM 150mg a teraz užívam 2 dni pred menštruáciou 1tab MYCOSYSTU 150mg a som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke ja som bola už veľmi zúfalá a myslela som že sa z toho nikdy nedostanem veď to trvalo neuveriteľných 12 rokov.
    Tak klobúk dole - vydržať tých 12 rokov

    alrisha je offline (nepripojený) alrisha

    alrisha
    na portáli strava.sk si pohľadaj články o probiotikách: Navigácia: Svet potravín, Probiotické potraviny
    máš problém s pliesňami (asi candida albigans) a na to naozaj su najlepšie probiotika (laktobacily napríklad) + veľké dávky B-vitamínu a dlhodobo a upraviť stravu, posilniť imunitu všetkými dostupnými spôsobmi; pliesne sú veľmi odolné a len chemické lieky na ne nestačia; a nestačí ani jogurt! v jednej probiotickej tobolke je viac priaznivých baktérii, ako vo vedre jogurtu; zatiaľ zdravotníctvo nepristúpilo na liečbu prednostne probiotikami, preto ich treba kupovať za plnú cenu a niesu najlacnejšie, ale už sa hovorí o tom, že toto storočie bude storočím probiotik tak, ako minule bolo storočím antibiotik

    Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

    Vylúčený člen Karas Milan
    angelika homolova Pozri príspevok
    som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke
    Prepáčte , že sa vám sem miešam.
    Ahoj Angelika.
    360 je tým istým smerom, Ja viem , že iba z tej radosti a že si chcela napísať 180 stupňov (ale to je zas naspäť a život sa (hovoria , že je vraj krásny) žije dopredu - ako jednosmerka) , alebo iné takzvané číslo radosti.

    Ahoj
    Ka Mil

    evulik1 je offline (nepripojený) evulik1

    evulik1
    ono je to naozaj veĺmi nepríjemné.Mne kožná lekárka naordinovania sporanox a odporučila sedacie kúpele v octovom roztoku, nohavičky takisto prať spolu z lyžicou octu-Kvasinky sa živia cukrom a rýchlo sa rozmnožujú, čiže nejesť sladké.A neviem či by nebolo dobré vyšetriť a preliečiť aj partnera.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.