Zavrieť

Porady

Zlé trávenie u 2 ročného syna

Dobrý večer, prosím Vás o radu. Môj syn tento týždeň prekonáva črevnú virózu spojenú s vracaním a hnačkovaním. Lekár odporučil Smectu a Hylak a čierny čaj s dietou.Veľmi ťažko doňho dostávam tieto lieky, viac nie ako áno. Má z nich už strach, sú nechutné!!!

Má veľmi nafúknuté bruško neustále puká. Zdá sa že mu zle trávi. Chuť do jedla má, ale nafukuje ho a potom kričí že ho bolí bruško. Dietu má už asi 4 deň, postupne sa snažím dávať mu i po troške dietnejšie varené jedlá.
Teraz už nevracia, stolicu má redšiu. Dosť schudol, a nechcem aby schudol ešte viac.

Ako mu môžem pomôcť aby sa mu to trávenie napravilo? Prosím poraďte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Viem od jednej zdravotnej sestry , že jednu dobu a nebolo to dávno, dávali detičkám aj v nemocnici pri podobných problémoch coca-colu s minerálkou. Skús, želám nech mu to pomôže.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    aj ja som počula od zdravotnej sestry, že deťom po troške podávali prevarenú coca-colu

    mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

    mimika36
    Ahoj, osobne colu neodporucam- mam nato vlastny nazor. Ak vracia aj hnackuje, treba dat pozor najma na hydrataciu- dostatok tekutin. Vseobecne sa odporuca nejest 2 dni ppo vracani a potom postupne pomaly pridavat- najlepsie zacat ryzou, do ktorej pridavaj zeleninku. Ovocie nemusi, ked tak banan. Miesto smecty a hylaku sa nam osvedcili probiotika pre deti+ kup nejake vitaminy a mineralne latky, aby ich mal doplnene. Mlieko a mliecne vyrobky teraz uplne vyluc, par dni bez nich vydrzi- ani umele mu nedavaj. Urob vyvar z feniklu a rasce a to mu davaj miesto cierneho caju. pa

    Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

    Fabiana
    mimika36 Pozri príspevok
    Ahoj, osobne colu neodporucam- mam nato vlastny nazor
    Pamätám sa, keď som bola malá a mala som hnačku, tiež mi naša detská doktorka (bola to najlepšia doktorka na svete, nezanedbala nič!!!) povedala, že si máme kúpiť coca-colu (nie lacné náhrady) a sucháre. Tiež pomáha jesť čučoriedky. My sme mali doma zavárané.
    A pomohlo, tak som tu....

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    S takýmto liečením treba opatrne, lebo ak je prítomný zápal, sladidlá môžu zdravotný stav zhoršiť a skomplikovať. Ale ked to po vyšetrení povie lekár, a dobrý lekár, tak hádam aj hej.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ryžová voda je veľmi dobrá a pomáha aj proti tej hnačkovitej stolici, tiež by som možno poradila Carbosorb - čierne uhlie, ktoré viaže toxíny a tiež upravuje stav .
    A tiež netreba zabúdať na klasiku- čierny čaj- pre deti môže byť aj mierne sladený. To doporučujú aj pri salmoneloze.
    Tá coca- cola sa mi nezdá dobrý nápad, naozaj sladidlá v tomto nápoji vôbec neprospievajú.
    Tie čučoriedky sú dobré skôr pri zápale močového mechúra.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Cola rovno z fľaše nafukuje, prevarená funguje ako slabá káva, alebo čierny čaj...tak nie je lepšie čaj ako cola? ;-)
    Určite nediétujte, nedávaj mu sladké, kyslé, ovocie, mliečne výrobky.
    Kúm mu v lekárni probiotický sirup, má lepšiu chuť.

    A hlavne mu uvar domácu slepačiu polievku!!! To je najlepší liek na všetky choroby

    motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

    telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
    Bionda Pozri príspevok
    Carbosorb - čierne uhlie, ktoré viaže toxíny a tiež upravuje stav .
    Bionda toto s Carbosorb-om mi prišlo milé, ja tiež hovorievam čierne uhlie namiesto živočíšne uhlie ... potom sa spamätám a opravím.
    Do niektorých detí je problém "čierne" uhlie natlačiť, mám dve pubišky a nikdy sa mi ešte nepodarilo to do nich dostať. A pritom je to mňam sladkastá chuť a dávam si to vždy ked zjem niečo ťažšie strávitelnejšie (to býva málokedy), aby moje vnútornosti mali ľahšiu prácičku. Proti hnačke to vždy u každého nezaberie, možno treba potom viac tabletiek.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.