Zavrieť

Porady

Zmena mena v pase?

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať...zajtra letíme do Tuniska, som 4 roky vydatá a cestovný pas mám stále na mena ako som sa volala za slobodna. V cestovnej kancelárii ma zapísali podla mena,ktoré mám v pase tak letenka bude zhodná s menom v pase, ale líšia sa tam adresy.......v cestovke mi napísala rodné priezvisko a súčasnú adresu. tak sa bojím aby som nemala na letisku nejaké problémy. neviete mi niekto poradit ako to funguje??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    No,máš odvahu! Dnes nie je problém si kohokoľvek skontrolovať...
    Nemusí na to prísť nikto,robia sa väčšinou námatkové kontroly,len aby si nik nevybral náhodou tvoj pas...
    A čo, keby sa Ti nedajbože niečo stalo,na to si nepomyslela?
    Ja osobne by som sa bála, je jednoduchšie vybaviť takéto dôležité veci doma,ako niekde v cudzine

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    gaba66 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať...zajtra letíme do Tuniska, som 4 roky vydatá a cestovný pas mám stále na mena ako som sa volala za slobodna. V cestovnej kancelárii ma zapísali podla mena,ktoré mám v pase tak letenka bude zhodná s menom v pase, ale líšia sa tam adresy.......v cestovke mi napísala rodné priezvisko a súčasnú adresu. tak sa bojím aby som nemala na letisku nejaké problémy. neviete mi niekto poradit ako to funguje??
    NEmám teraz pas pred sebou, ale v pase je písaná adresa pobytu???

    Mne sa zdá, že to tam nie je, je tam miesto vystavenia, miesto narodenia, ale adresa bydliska tam nie je.

    Ale v zmysle zákona o cest. dokladoch je tvoj pas neplatný - § 22:

    Cestovný doklad je neplatný, ak
    a) uplynula doba jeho platnosti,
    b) bol poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť, zápisy v ňom sú nečitateľné alebo je porušená jeho celistvosť,
    c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje alebo neoprávnene vykonané zmeny,
    d) podľa podoby tváre v cestovnom doklade nemožno identifikovať jeho držiteľa,



    V podstate ale ak to nikto nezistí, tak sa nič nedeje. Pokiaľ ťa v zahraničí nebudú bližšie preverovať, tak nezistia, že máš zmenené meno, používaj len pas, žiadny iný doklad.

    Po návrate si daj vystaviť nový pas s novým menom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.