Zavrieť

Porady

odfarbenie

ahojte
prala som biele veci a ako na potvoru s ciernym trickom, ktore pustilo farbu. Neviete mi poradit do coho mam dat tie biele veci, aby boli opat biele...aspon trosku biele...vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Chlór ako taký ma bieliace účinky, takže nejakú zlúčeninu chlóru, napr savo, alebo chlorove vápno. Len s rozumom, aby ti to nevybielilo az tak, ze nebudes tie saty vidiet.

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    nikanaj Pozri príspevok
    ahojte
    prala som biele veci a ako na potvoru s ciernym trickom, ktore pustilo farbu. Neviete mi poradit do coho mam dat tie biele veci, aby boli opat biele...aspon trosku biele...vdaka
    Sú 2 spôsoby:
    1. Kúp si v drogérii SAVO, zrieď s teplou vodou podľa návodu (aj viac Sava môžeš dať ako je uvedené), namoč do toho biele prádlo a nechaj pôsobiť kým nevybelie. Podľa potreby môžeš tento proces ešte zopakovať, aby lepšie vybielilo prádlo. Savo je inak dobré aj na odstraňovanie veľmi zažratej špiny. Ale pozor, môžeš ho použiť len na biele prádlo, lebo farebné by ti odfarbilo, vybledlo. Moja dcéra si napr. na modré tričko nakreslila kruhy pomocou Sava a Savo jej ich tak vybielilo, že získala originálny výrobok, aký sa jej páčil.
    2. Kúp si v drogérii odfarbovač, rozpusti ho v hrnci s vodou podľa návodu, na sporáku zohrievaj aj s namočeným bielym prádlom do vybielenia. Tento spôsob nie je vhodný pre biele prádlo, ktoré sa môže prať len na 40 stupňov C.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Pozri na materiálové zloženie ofarbených vecí. Mám taký pocit, že pri niektorých umelých vláknach sa nemôžu používať bielacie prostriedky. Potom dojde skôr k ich zažltnutiu (vlastná skúsenosť).

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bavlnené môžeš vyvariť v odbarvovači. Veci s prídavkom umeliny asi len viackrát prať a prať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.