Zavrieť

Porady

Cenové rozdiely - priemerné prepoč. percento.

Pozdravujem Poraďákov.

V názve "pervento" neznamená nič neslušné je to PERCENTO, názov témy žiaľ neviem opraviť.

Prosím kto mi dá vzorec ako sa vypočíta zúčtovanie cenových rozdielov. Je k tomu používaný vzorec. Vo vzorci sa používa vypočítané priemerné prepočítacie percento a ešte nejaká veličina.

Tento postup je popísaný aj v metodickej pomôcke pre vedenie účtovníctva, ktorá frčala pod značkou SEPI pred pár rokmi (je to modrý karisblok).

Ja touto metódou chcem náklady na obstaranie tovaru vynaložené počas obdobia (mesiac, rok) dať do nákladov podľa hodnoty nákupu a predaja tovaru.

Ďakujem.

apo
Naposledy upravil Dav : 27.04.15 at 08:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Myslíš asi oceňovací rozdiel. (pozn. Betky- ani som si nevšimla to pervento)

    Zásoby máme ocenené na sklade v skutočnej-fakturovanej cene obstarania. Je potrebná analytiky účtu 112.
    - Kde 112/01- skutočná cena obstarania-FA cena
    - 112/02 náklady súvisiace s obstarním-musím zaúčtovať do nákladov alikvotný rozdiel súvisiaci s obstaraním.

    A píš si:

    - OR K CENE OBSTARANýCH ZáSOB:
    OR= (OR na začiatku obdobia+OR (obrat) prírastok za príslušné obdobie (mesiac))/ (tovar na začiatku obdobia + prírastok tovaru)X100

    - náklady súvisace s obstaraním:

    OR na spotrebovaný materiál: (ORZ+ORP)/(Mz+Mp)x100

    z-začiatok
    p-prírastok

    K tým preklepom a podčiarknutému ORZ, nie že budeš čítať ORSZ-nie je to naša Erika na porade Čavelo
    apo Prešlo šesť rokov, mám iný počítač, nového klienta a opäť potrebujem oceňovací rozdiel. Stýko Gooogl hľadal a poslal ma na Poradu. A čo nevidím, som na svojej otázke a mám odpoveď od Betky. Porada aj Gooogl sú super kombinácia na liečenie sklerózy.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Pokúsil som sa aplikovať poskytnuté informácie na príklade ale nedokázal som vypočítať náklad z oceňovacích rozdielov.

    Vo vzorcoch mi chýba výpočet koľko z oceňovacích rozdielov sa zúčtuje ako náklad. Výška nákladu je úbytkom oceňovacích rozdielov a úbytok oceňovacích rozdielov by mal byť odvodený od úbytku zásob.

    Prepočítacie percento by malo zohľadniť mieru podielu počiatočných stavov zásob a oceňovacích rozdielov k momentu keď ideme počítať úbytok oceňovacích rozdielov.


    Prosím o ďalšiu informáciu k problému výpočtu nákladu z oceňovacích rozdielov.

    apo

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Pre prípad, že niektorý Poraďák bude hľadať riešenie ako rozpustiť do nákladov oceňovacie rozdiely tu je druhý vzorec po ktorom som pátral.

    Získal som ho zo svojho archívu rok 2002 za pomoci Stefan2005, ktorý mi dal softvérový nástroj ako otvoriť pod XP-professional tabuľku programu C602. Tento program pracuje pod DOSom až Win98.

    Prepočítacie percento je podľa príspevku od Betky správne.

    Výpočet nákladu: Úbytok zásob * prepočítacie percento / 100.

    Úbytok zásob, je výsledkom evidencie o zásobách, alebo sa vypočíta PS plus príjem na sklad mínus Inventúra.

    Ďakujem za pomoc.

    apo
    Naposledy upravil apo : 25.06.08 at 13:28

    Cenové rozdiely - priemerné prepoč. percento.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.