Zavrieť

Porady

Spálila som sa

Áááááá ....

Včera som bola pomáhať na stavbe a slniečko pieklo tak že som sa neskutočne spálila na tvári, rukách a kolenách. Príšerne to štípe. Poznáte nejakú prvú pomoc na tento problém? Natierala som si to nechtíkovou indulonou, ale pomôže len na chvíľku. Takto asi teraz vyzerám aj sa cítim. Díki moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Domaci recept je studena kysla smotana a taky moderny Panthenol - striekat.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Inak stačí aj biely jogurt a Pantenol sprey - ten je najlepší, mám vyskúšané A ešte Paralen od teploty a veľa tekutiny - čaj

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Pantenol sprej a pomáha aj kašička - sóda bicarbóna zmiešaná z vodou, tým sa natrieť.

    mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

    mimika36
    Homeopaticka masticka Cicaderma- len s tym nevychadzat samozrejme na slniecko. Smotana zabera tiez, dnes som citala, ze vraj aj roztlacene jahody- ale tie by som lutovala

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    medvedik21 Pozri príspevok
    Áááááá ....

    Včera som bola pomáhať na stavbe a slniečko pieklo tak že som sa neskutočne spálila na tvári, rukách a kolenách. Príšerne to štípe. Poznáte nejakú prvú pomoc na tento problém? Natierala som si to nechtíkovou indulonou, ale pomôže len na chvíľku. Takto asi teraz vyzerám aj sa cítim. Díki moc

    krem po opalovaní,šlahačka alebo smotana to pomaha alebo pantenol

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Skús obyčajný ocot, nebudeš mať pľuzgiere. Mám s tým skúsenosti aj ja, po popálení o žehličku, pec atď. Kedysi dávno mi kolega v práci vyrozprával osobný príbeh, keď na seba ako dieťa dávno dávno -70 rokov prevrátil hrniec s vriacou vodou pripravenou na prasa. Celú tvár a telo. Okamžite ho natreli octom a on nemal žiadne znaky- nikde. Prípadne ho zrieď vodou 1:1. Veď niekedy nepoznali pantenol, a inak ovoňaj ho a zistiš za čí m vonia. Ten paralen by som si k tomu octu tiež dal.
    Naposledy upravil Ľubomír : 15.06.08 at 21:06

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    Ja mám dobré skúsenosti s 80% aloe gelom "O", zatiaľ mám doma v zásobe aj keď už asi rok nie je v predaji (možno iná firma ho vyrába a ponúka, neviem...). Ten používam nielen na popáleniny (žehlička, rúra, slniečko) ale aj na exém, štípance, občas mám pocit, že má aj repelentné účinky......
    Na moju pokožku po spálení slnkom pomáha aj Astrid upokojujúce telové mlieko - to má takú veľmi riedku konzistenciu, že sa ľahko nanáša a na dotyk nebolí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.