Zavrieť

Porady

Vyrovnanie steny

Dobry den,
máme problém so stenami. Kúpili sme drevenicu a znutra je potiahnuta omietkou, ale asi tak, ze niekde je rozdiel aj 2-3 cm. Takze prosim o radu ako co najjednoduchsie odstranit nezrovnalosti stien. A teda hlavne aby sa co najmenej ukrojilo z miestnosti, pretoze su velmi uzke. Dakujem
Naposledy upravil Sonica : 15.06.08 at 17:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mardea je offline (nepripojený) mardea

    mardea
    Neviem akeho typu su tie nerovnosti, ale ak su klasicky nerovne omietky zdovodu starej rucnej prace, tak by som to vyrovnal takto:
    Na staru omietku dat sietku so zmesou Baumit Duocontac. Potom dat omietku Baumit Grobputz (s tou sa pohrat a zarovnat nerovnosti). Ma dost hrube zrno, takze dva az tri centimetre by sa mali urobit v pohode. A potom ako finalnu pucovku by som dal Baumit Feinputz a zahladil plstenym hladitkom.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Ja by som tu staru omietku dal najprv dole, bal by som sa davat novu na staru, aj ked tam bude kleber, lebo ten vahu tej omietky nezmensi.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ak nechceš zachovať pôvodnú " dobovú " omietku, určite to daj dole. Nechcel by som byť v tvojej koži keď by to cele seklo o zem. Veď ani nevieš ako je to kotvené ( to staré). Odstrániť staré, penetrovať adhézny mostík a podklad s mriežkou, ošetriť povrchovou vrstvou a máš záruku že všetko čo si robil jo v poriadku . Aj hygienická stránka nieje zanedbateľná.
    Náklady sa nejako extrénme nezvyšujú ale tá istota by mala stáť za to a priestorovo si OK.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    takto to určite neurob!!!
    mardea Pozri príspevok
    Neviem akeho typu su tie nerovnosti, ale ak su klasicky nerovne omietky zdovodu starej rucnej prace, tak by som to vyrovnal takto:
    Na staru omietku dat sietku so zmesou Baumit Duocontac. Potom dat omietku Baumit Grobputz (s tou sa pohrat a zarovnat nerovnosti). Ma dost hrube zrno, takze dva az tri centimetre by sa mali urobit v pohode. A potom ako finalnu pucovku by som dal Baumit Feinputz a zahladil plstenym hladitkom.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ak nechceš zachovať pôvodnú " dobovú " omietku, určite to daj dole. Nechcel by som byť v tvojej koži keď by to cele seklo o zem. Veď ani nevieš ako je to kotvené ( to staré). Odstrániť staré, penetrovať adhézny mostík a podklad s mriežkou, ošetriť povrchovou vrstvou a máš záruku že všetko čo si robil jo v poriadku . Aj hygienická stránka nieje zanedbateľná.
    Náklady sa nejako extrénme nezvyšujú ale tá istota by mala stáť za to a priestorovo si OK.

    tak takto to urcite nerob a nechaj tam tu povodnu omietku ak sa ti nepaci ta kriva omietka predaj drevenicu a postav si krasny novy domcek z hebelu rovnucky ako podla pravitka
    ale ak naozaj treba tu omietku rovnu tak urcite podla navodu pana Zisku

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    "chandler " ja osobne by som prijal na zrubovej chalupe starú dobru opracovanú zzrubovú gulatinu. Na toto máme asi spoločný názor, ale keď to inak nepôjde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.